Termo hlavice – co znamená měsíček?

 • This topic is empty.
 • Začal
  Téma
 • #22005 Reakce
  SunnyPok.
  Guest

  Dokázal by mi někdo vysvětlit, co přesně znamenají jednotlivé body na termo hlavici. Co konkrétně znamená měsíček? To je to samé co nula? Proč je tam tedy pak i nula? A o kolik stupňů je navýšení mezi jednotlivými čísly 1-5?

  Díky
  Sandra

Zobrazujeme 1 reakci
 • Author
  Reakce
  • #22015
    Malý
   Guest

   To vám vysvětlí jedině výrobce konkrétní hlavice. Žádná norma ani zvyk neurčuje význam číslic a značek na hlavici.

   Například na hlavici Dunfoss je hvězdička (*), římské číslice I – IIII a nakonec šipka vpravo. Hvězdička signalizuje regulaci na nezámrznou teplotu (cca +5 st.C), římské číslice “nějakou” teplotu, přičemž III je cca 19 st.C, IIII je asi 22 st.C. A ta šipka ukazující vpravo je poslední poloha bez omezení, tj. ventil otevřený naplno.

   Vaše hlavice má asi stupnici napovídající účel regulace: Sluníčko = den, měsíček = noc. Podobně mají pokojové termostaty rychlé přepnutí na den, nebo na noční útlum. Přitom konkrétní hodnota se dala programově nastavit. Na jakou teplotu ale regulují vaše hlavice musíte vyzkoumat sám na konkrétním místě.

    

   Reakce
  • #22103
    Milan Vrba
   Guest

   Sluníčko bývá den, měsíček – noc. Takže si myslím,že na hlavicích jsou čísla a určitém místě měsíček s tím, že to bude doporučená teplota přes noc.

   Reakce
Zobrazujeme 1 reakci
V reakci na: Termo hlavice – co znamená měsíček?

Pravidla diskuzního fóra naleznete zde.
Your account can't use Advanced BBCodes, they will be stripped before saving.

Informace o vás:
Log in with your credentials

Forgot your details?