SVJ jako mrtví brouk

Úvod Fóra Všechny kategorie Byt SVJ jako mrtví brouk

 • Toto téma obsahuje celkem 4 odpovědi. Do diskuze (2 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Ladislav Laker a poslední změna proběhla před 1 rokem a 2 měsíci.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 vlákna odpovědí
 • Autor
  Příspěvky
  • #27503 Odpovědět
   Pavel Zdešek
   Host

   Prosím o radu jak řešit to že: nemáme ve vchodě domovní řád, požární směrnice, informační tabuli, žádné místo pro letáky které pro jistotu nechodí, nájezdy pro kočárek, za půl roku co bydlíme nebyla ani jedna schůze, nikde na nikoho žádný kontakt, rozbité venkovní schody před předním vchodem, plynové potrubí které je na chodbě není označeno žlutou barvou, vchodové dveře se otevírají dovnitř i když dle toho co vím by se měli otevírat ven, ve výtahové šachtě je neustále přibývající bordel a sousedi mění mezipatra za úložiště. Co s tím? Děkuji za každou radu.

  • #27504 Odpovědět
   Pavel Zdešek
   Host

   Ještě jsem zapomněl zmínit že nejbližší popelnice jsou cca 300 metrů od našeho vchodu.

   • #27505 Odpovědět
    MilanMkujbcMilanMkujbc
    Účastník

    1. … mrtvý …

    2. Doporučuji ke studiu a) stanovy Vašeho SVJ, b) zákon 89/2012 Sb.

    3. Postupovat podle výše uvedených dokumentů (výzva výboru, svolání shromáždění vlastníků atd.).

   • #27508 Odpovědět
    PavelPavel
    Účastník

    Pavle,

    nepíšete, jak jste byt získal. Pokud jste ho získal darem nebo děděním, tak Vašemu rozhořčení o údajných závadách rozumím.

    Pokud jste ho ale koupil, tak nevím čemu se divíte. Snad jste si alespoň prohlédl, kam se stěhujete.

    Řešení jsou v podstatě 3:

    -byt prodat,

    -pokusit se o změnu. Ale patrně ostatním stav nevadí či dokonce vyhovuje, takže to nebude lehké,

    -zařadit se do stáda, kterému stav nevadí.

    Než se do něčeho pustíte, tak se seznamte s NOZ, přečtěte si stanovy, nahlédněte do veřejného rejstříku, jak vypadají účetní závěrky atd..

    Shromáždění se má konat 1x ročně, takže se ještě může konat. To nepovažuji za závadu.

    U nás se také dveře otevírají dovnitř a nikoliv ven. Než budete něco takového kritizovat, tak si zjistěte, jak to má být podle práva.

    Neexistuje povinnost mít domovní řád.

    Neexistuje povinnost mít místo na letáky. Že letáky nechodí do domu beru jako přednost, nikoliv závadu. Dům nebyl postaven jako distribuční místo pro letáky.

    Hezký den!

  • #27511 Odpovědět
   Ladislav Laker
   Host

   Domovní řád: netuším co to je. Existuje pouze prohlášení (najdete ve sbírce listin rejstříku SVJ a ve sbírce listin katastru) a stanovy SVJ (najdete v rejstříku SVJ).

   Požární poplachové směrnice: jsou povinné na pracovištích, které spadají do kategorií zvýšeného a vysokého požárního nebezpečí. To zpravidla nejsou bytové domy, pokud se nejedná o výškovou budovu.

   Informační tabule: není povinná, nejde o družstevní dům.

   Kontakt: Žádný kontakt nemusí být nikde vyvěšený. Jste sám povinen zjistit si adresu sídla SVJ. Vaší povinností bylo oznámit SVJ nabytí jednotky, a to bez zbytečného odkladu. Udělal jste to? Pokud snad míníte kontakt na smluvního správce či na sjednané havarijní služby, to byste mohl najít ve stanovách.

   Plynové potrubí: Nátěr žlutou barvou (nebo žlutými pruhy) by byl předepsaný pouze v případě, kdy je nutno vnitřní plynovod vedený po povrchu vizuálně odlišit od ostatních potrubí.  Zda jde o takový případ by mohl rozhodnout revizní technik.

   Úložiště v mezipatrech: nedá-li se dosáhnout nezávadného stavu v rámci správy domu, nafoťte a pošlete doporučeně na adresu hasičského záchranného sboru, s kopií jejich nadřízenému orgánu. To zabere.

   Celkově k Vašemu dotazu: Jste spoluvlastníkem, takže vše co jste napsal řešte s ostatními spoluvlastníky. Včetně obsazení výboru, který – jak se zdá – nefunguje a proto SVJ neplní své povinnosti.

   Vítejte v SVJ.

    

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 vlákna odpovědí
Odpověď na: SVJ jako mrtví brouk

Pravidla diskuzního fóra naleznete zde.
Your account can't use Advanced BBCodes, they will be stripped before saving.

Osobní informace:
Cookie Consent with Real Cookie Banner