stanovy

 • Toto téma obsahuje celkem 7 odpovědí. Do diskuze (1 diskutující) se naposledy zapojil uživatel PavelPavel a poslední změna proběhla před 1 měsícem.
 • Vytvořil
  Téma
 • #26488 Odpovědět
  aneta
  Host

  Dobrý den všem, chci se zeptat v roce 2016 jsme zakladali společenství. Stanovy nám dával dohromady notář. Stanovy máme pořád stejné ale dva majitelé bytu se změnili měli by se tedy měnit i stanovy aby v nich byli uvedeni noví majitelé?
  děkuji

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 vlákna odpovědí
 • Autor
  Odpovědi
  • #26491
   Pavel Pavel
   Účastník

   Aneto,

   členové SVJ se do stanov neuvádějí, takže z tohoto důvodu je měnit nemusíte.

   Hezký den!

   Odpovědět
   • #26498
    MilanMkujbc mku03375
    Host

    Pokud uvedl do stanov jmenovitě členy SVJ, je to chyba, neboť tam seznam členů SVJ nemá co dělat. Je-li tomu tak, potom je třeba změnit stanovy a tento seznam “vyhodit”. Jen pozor na to, zda máte ve stanovách, že změny musí provádět notář, potom rozhodně musíte zadat tuto změnu stanov notářovi, ovšem poohlédl bych se po nějakém jiném než po tom původním.

    Odpovědět
    • #26501
      Ladislav Laker
     Host

     Pane mku03375, ze samé horlivosti píšete tazatelce nesmysly. Přestaňte jí mást hlavu.

     Nevíme zda ve stanovách je nějaký seznam členů SVJ. A i kdyby byl, je to přece úplně jedno. Právně to nic neznamená. Jednalo by se  jen o zachycení stavu v okamžiku kdy stanovy byly přijaty.

     Je tedy úplně jedno zda tam ten seznam je, nebo není. A pokud snad ve stanovách nějaký zbytečný seznam je, pak je ovšem úplně jedno zda odpovídá nebo neodpovídá současnému složení členské základny SVJ. Klidně tam ta zbytečnost může zůstat, protože nemá žádné právní účinky pro nikoho. Aktuální seznam členů SVJ je v záznamech katastru.

      

     Odpovědět
    • #26505
     MilanMkujbc mku03375
     Host

     Drobná korekce – seznam členů SVJ není v katastru nemovitostí, zde je pouze seznam majitelů jednotlivých bytových jednotek bez ohledu na to, zda SVJ vzniklo či nikoliv. Co se týče seznamu členů ve stanovách SVJ – to je Váš názor, já Vám jej vyvracet nebudu.

     Odpovědět
    • #26506
      Ladislav Laker
     Host

     Pane mku03375, byl jste to Vy kdo zde tvrdil tazatelce ten nesmysl s údajně nutnou změnou stanov.

     Kdo tvrdí, ten je povinen prokazovat. Jste tedy povinen prokázat že existuje celostátně účinný právní předpis, který zakazuje aby SVJ mělo ve stanovách seznam všech členů v době svého založení.

     Já takový právní předpis neznám. Ani Vy jej zřejmě neznáte, když odmítáte jej zde označit, a nevyvracíte co jsem o tom napsal prve. Takže je jisté, že jste tazatelce napsal nesmysl, ale nedovedete to otevřeně přiznat. 

     Kdyby se aneta zachovala podle Vaší nesprávné rady, zajišťovala by zbytečně (možná) notáře, změnu stanov, jejich vložení do sbírky listin rejstříkového soudu. Způsobil byste tomu SVJ škodu.

     Odpovědět
  • #26576
    Pavla Holečková
   Host

   Dobrý den,  předseda výboru SVJ po mě jako majitelce bytu žádá oznámit jméno a adresu osoby, která v současné době byt užívá. Odkazuje se obecně jak na “Stavovy SVJ”, tak na “Nový občanský zákoník”. Má na tyto informace nárok?

   Děkuji za odpověď.

    

   Odpovědět
  • #26577
   Pavel Pavel
   Účastník

   Pavlo,

   předseda výboru SVJ zná § 1177 NOZ. Jméno a bydliště osoby, které jste přenechala byt k užívání na dobu nikoliv přechodnou a počet osob, které budou mít v bytě domácnost, jste měla oznámit bez zbytečného odkladu.

   Hezký den a hlavně zdraví!

    

   Odpovědět
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 vlákna odpovědí
Odpověď na: stanovy

Pravidla diskuzního fóra naleznete zde.
Your account can't use Advanced BBCodes, they will be stripped before saving.

Osobní informace:
Log in with your credentials

Forgot your details?