Sprchování

Zvolená otázka obsahuje celkem 4 odpovědi. Do diskuze (3 hlasy) se naposledy zapojil uživatel Martin Černý Martin Černý a poslední změna proběhla před 8 m, 2 t.

 • Tvůrce
  Téma
 • #8467 Odpovědět

  Marie

  Je sprchování ráno před odchodem do práce (cca 5,30 h.) důvodem k podání stížnosti pro rušení sousedů?

 • Autor
  Odpovědi
 • #8474
   lojza

  Tak pokud si u toho sprchování zpíváte jako moje teta než ji strejda zabil, tak bych taky podal stížnost :-))
  P.S. já osobně se teda sprchuji večer ať nelezu do peřin jako pra.e a tím pádem jsem ráno už osprchovaný:-)

  Odpovědět
  • #8475
    Marie

   Bohužel tady se jedná o osobu, která má problémy s nadměrným pocením v noci a tak by šla do práce s pěkným odérem kolem sebe. A v žádném případě si ve sprše nezpívá, spíše pláče z toho, že jí sousedé bydlící nad ní vyhrožují soudní žalobou.

   Odpovědět
 • #8481
  Johny Johny 
  Uživatel

  Tak to by bylo snad omezovani lidskejch prav, ne? Duvod k podani stiznosti to urcite neni…

  Odpovědět
 • #8484
  Martin Černý Martin Černý 
  Uživatel

  Dobrý den,

  rušení sousedů sprchováním je poněkud specifický případ, ale vzhledem k této brzké ranní hodině a nedostatečnému odhlučnění v bytových domech může i tato činnost působit problémy. Jelikož se Vámi uvedená doba nachází v rozmezí stanoveného nočního klidu (22:00 – 6:00) a rušení je soustavné, nikoliv jednorázové, existuje možnost obrátit se na krajskou hygienickou stanici, ovšem není zaručeno, že rušení hlukem ze sprchy vyhodnotí jako překročení hlukových limitů. Pokud jakákoliv domluva selže, můžete na souseda podat tzv. sousedskou žalobu, jejímž právním základem je §1013 NOZ (Vlastník bytu nesmí v míře nepřiměřené místním poměrům např. hlukem obtěžovat souseda) a §1042 NOZ (Vlastník se může domáhat ochrany proti každému, kdo neprávem do jeho vlastnického práva zasahuje nebo je ruší jinak než tím, že mu věc zadržuje). Samozřejmě “místní poměry” jsou značně neurčitým pojmem a důležité by v tomto případě mohlo kupříkladu být, jestli hluk ze sprchy vadí i okolním sousedům, popřípadě jestli se podobně jako Váš soused nechová i někdo další a s tím související reakce okolních obyvatel domu na toto chování.

  Odpovědět
Reakce na: Sprchování

Pravidla diskuzního fóra naleznete zde.
Your account can't use Advanced BBCodes, they will be stripped before saving.

Informace o vás:
Přihlásit s uživatelskými údaji

Zapomněli jste heslo?