správce s pozastavenou činností

Úvod Fóra Všechny kategorie Správa domu správce s pozastavenou činností

  • Toto téma obsahuje celkem 5 odpovědí. Do diskuze (1 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Olga Páťalová a poslední změna proběhla před 6 dny a 6 hodinami.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 4 vlákna odpovědí
  • Autor
    Příspěvky
    • #29950 Odpovědět
      Tomáš
      Host

      Mám otázku ohledně našeho správce. Je možné, že vykonává funkci správce domu(vetsinovy majitel), i když má podle živnostenského rejstříku pozastavenou činnost až do roku 2025?
      Má pozastavenou veškerou živnostenskou činnost, včetně údržby a správy domu.

    • #29955 Odpovědět
      Ladislav Laker
      Host

      Na činnost správy domu není třeba mít živnostenský list. Pokud jde o správu domu rozděleného na jednotky, pak osoba správce je určena jedním z těchto způsobů:

      1. osoba je správcem automaticky, jde-li o většinového vlastníka jednotek v domě,
      2. osoba je jako správce určena v prohlášení,
      3. osoba je správcem na základě hlasování vlastníků jednotek a tuto funkci dobrovolně přijala,
      4. osoba je správcem na základě rozhodnutí soudu.

      Ani v jednom z těchto případů se nevyžaduje, aby to byla fyzická osoba, ani neexistuje podmínka mít živnostenský list či nějakou odbornou kvalifikaci ke správě cizího majetku.

    • #29959 Odpovědět
      Tomáš
      Host
      1. děkuji za odpověď
    • #30119 Odpovědět
      Olga Páťalová
      Host

      Vážení, chtěli bychom v BD mít profesionálního předsedu, prosím máte někdo zkušenost, jak to funguje? Náš předseda to již asi nechce vykonávat,při poslední schůzi požádal členy BD, zda by někdo věděl o profes. předsedovi? V domě jsou staří lidé a ty si již na tuto funkci netroufnou.

      Prosím je možno zavolat na 724015946.

       

      • #30122 Odpovědět
        PavelPavel
        Účastník

        Olgo,

        pokud zkratkou BD míníte bytové družstvo, tak upozorňuji na § 630 ZOK, podle kterého může být členem orgánu družstva jen člen družstva.

        Pokud zkratkou BD myslíte bytový dům, tak v případě SVJ může být členem orgánu i nečlen SVJ.

        Jak je zkratka BD míněna?

        Zdravím

    • #30143 Odpovědět
      Olga Páťalová
      Host

      Pane Pavle, děkuji za odpověď, na §620 se podívám? Takže nemůžeme mít profesionálního předsedu bytového družstva ? Pouze to musí být osoba která má v našem bytovém družstvu alespoň byt? Potom nevím, proč to ten nás nynejší předseda vůbec říkal? Protože ví ,že nikoho v domě nemáme kdo by to mohl dělat? On má u nás družstevní byt, ale bydlí někde na P.5 a to je kámen úrazu, protože přijede jenom na členskou schůzi a je velice obtížné  se s ním spojit, dělá mrtvého brouka. Zatím když něco hoří, snaží se to s ním vyřídit bývala předsedkyně byt. domu.

      Je to víc než hrozné. Mysleli jsme si že by se dali upravit Stanovy ,aby to mohl ten profesionál dělat i když nic v domě nemá? Asi to nejde. Děkuji

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 4 vlákna odpovědí
Odpověď na: správce s pozastavenou činností

Pravidla diskuzního fóra naleznete zde.
Your account can't use Advanced BBCodes, they will be stripped before saving.

Osobní informace:




Cookie Consent with Real Cookie Banner