Shromáždění vlastníků jednotek

  • Toto téma obsahuje celkem 2 odpovědi. Do diskuze (2 diskutující) se naposledy zapojil uživatel ladamuriladamuri a poslední změna proběhla před 2 roky.
  • Vytvořil
    Téma
  • #11348 Odpovědět
    Markéta
    Host

    Dobrý den,

    mohu se zeptat, jak dlouho předem je nutné svolávat shromáždění vlastníků jednotek? Je to nějak dané? A musí se pozvánka posílat poštou, nebo stačí e-mailem? Děkuji, Markéta R.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 1 vlákno odpovědi
  • Autor
    Odpovědi
    • #11355
      Pavel Pavel
      Účastník

      Markéto,

      odpovědi na Vaše otázky by měly být ve stanovách. Pokud tam nejsou, tak jsou stanovy velmi pravděpodobně špatné.

      Prostřednictvím § 1221 NOZ se dostanete na § 249 NOZ podle kterého se shromáždění svolává nejméně 30 před jeho konáním, pokud stanovy neurčují lhůtu jinak.

      Odpověď na druhou otázku je složitější. Uvedené ustanovení NOZ pouze uvádí, že shromáždění se svolává “vhodným způsobem”.

      Osobně se nedomnívám, že je vhodné pozvánky posílat poštou či e-mailem. Potom bude problém prokazovat, že pozvánky byly řádně odeslány nebo dokonce doručeny členům SVJ.

      U nás máme ve stanovách, že shromáždění je řádně svoláno vyvěšením pozvánky v jednotlivých vchodech domu.

      Navíc potom výbor rozesílá pozvánky e-mailem a vkládá je do schránek. To ale nemá vliv na “řádnost” svolání shromáždění.

      Hezký den!

      Odpovědět
    • #11356
      ladamuri ladamuri
      Host

      u nás máme do emailu ale i vyvěšením na nástěnce

      Odpovědět
Aktuálně je na stránce zobrazeno 1 vlákno odpovědi
Odpověď na: Shromáždění vlastníků jednotek

Pravidla diskuzního fóra naleznete zde.
Your account can't use Advanced BBCodes, they will be stripped before saving.

Osobní informace:




Log in with your credentials

Forgot your details?