Rušivá vánoční výzdoba

 • Toto téma je prázdné.
 • Vytvořil
  Téma
 • #21557 Odpovědět
  Kajka
  Host

  Prosím všechny o radu… Sousedka v domě, který stojí naproti našemu, si vyvěsila na balkon světýlka. To, že to vypadá jak u komediantů, bych brala, ale blikání a světlo proniká do ložnice naší malé a i přes žaluzie ji to ruší… Zmůžu s ní něco? Domluva nepomáhá :(. Řekla mi, že to bude vypínat v 22:00, ale malé chodí spát v osm.

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 3 vlákna odpovědí
 • Autor
  Odpovědi
  • #21590
    Michal Čermák
   Host

   Jestliže domluva nepomohla a sousedka je vůči výtkám pasivní, můžete se domáhat odstranění závadného chování pomocí příslušného veřejného orgánu. Primárně jako nejvhodnější se jeví asi městská policie, která přímo na místě je snad schopna danou situaci posoudit (případně poradit, jak dál či sousedce může domluvit), potažmo obecní (městský) úřad. Jinak je tu od toho soud.

   Odpovědět
  • #22104
    Milan
   Host

   Pokud Vám to vadí, zajistil bych tmavé a silnější závěsy, kde proniká světlo z Vánoční výzdoby. Nerřešte to jak radí Michal Čermák. On to bude asi taky jeden s těch “příjemných” sousedů, že na všechno hned volat MěPo. Apropo kdyby mě to blikalo do rána, tak je to moje věc a moje elektřina. Proto se zapínají Vánoční ozdoby až je tma. Přes den to jaksi nemá smysl že ano 🙂

   Odpovědět
  • #25367
    Olga
   Host

   Souhlasím s Milanem ,pořídit si zatemňovací závěsy a máte klid. Ovšem otázka je, co to máte za žaluzie ,že vám přes ně vniká světlo ze světel z protějšího domu? Kvalitka za rozumnou cenu?

   Odpovědět
  • #25377
    Lenka
   Host

   Já bych se možná se sousedkou zkusila domluvit skrze vycházení, které je od 21h zakázané, tak že by to mohla už po té deváté vypnout, protože to nikdo neuvidí. Je to takovej kompromis.

   Odpovědět
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 3 vlákna odpovědí
Odpověď na: Rušivá vánoční výzdoba

Pravidla diskuzního fóra naleznete zde.
Your account can't use Advanced BBCodes, they will be stripped before saving.

Osobní informace:
Log in with your credentials

Forgot your details?