Rozúčtování prázdného bytu

Zvolené téma obsahuje celkem 2 odpovědi. Do diskuze (2 diskutující) se naposledy zapojil uživatel JUDr. Tomáš Pacner, Odborník v oblasti realitního poradenství a SVJ ve společnosti RAK CZ a.s. JUDr. Tomáš Pacner a poslední změna proběhla před 4 týdny, 1 dnem.

  • Vytvořil
    Téma
  • #14807 odpověď

    Jarka H.

    Jak v rámci SVJ rozúčtovat služby/úklid/výtah byt, kde nikdo nebydlí. Můžeme dát automaticky jednu osobu?

    Díky

    Jarka

     

     

  • Autor
    Odpovědi
  • #15276
     Malý

    Zákon č. 67/2013 Sb.Zákon, kterým se upravují některé otázky související s poskytováním plnění spojených s užíváním bytů a nebytových prostorů v domě s byty:
    § 2 Vymezení pojmů

    osobami rozhodnými pro rozúčtování služeb 

    vlastník jednotky, pokud jednotku nepřenechal do užívání, a osoby, u kterých lze mít za to, že s ním budou žít v jednotce po dobu delší než 2 měsíce v průběhu zúčtovacího období.

    tzn., že se počítá vždy nejméně 1 osoba (onen vlastník, jež nepřenechal jednotku nikomu do užívání).

    odpověď
  • #15291
    JUDr. Tomáš Pacner, Odborník v oblasti realitního poradenství a SVJ ve společnosti RAK CZ a.s. JUDr. Tomáš Pacner 
    Účastník

    Nestačí mi než souhlasit s panem malým:

    Ve smyslu metodického pokynu MMR ČR vydaného k zákonu 67/2013 Sb.,kterým se upravují některé otázky související s poskytováním  plnění spojeným s užíváním bytů a nebytových prostorů v domě  s byty, konkrétně k § 2, písm g) tohoto zákona je v metodickém pokynu uvedeno: “Není-li byt po celé zúčtovací období nikým užíván, je osobou rozhodnou pro rozúčtování vždy jedna osoba…”.

    Na základě toho se v popsaném případě účtuje jedna osoba.

    odpověď
Odpověď na: Rozúčtování prázdného bytu

Pravidla diskuzního fóra naleznete zde.
Your account can't use Advanced BBCodes, they will be stripped before saving.

Osobní informace:




Log in with your credentials

Forgot your details?