Rozúčtování nákladů na vytápení z centrálního zdroje

  • This topic is empty.
  • Začal
    Téma
  • #23105 Reakce
    Jaroslav
    Guest

    Naše SVJ je spravováno smluvním správcem, který provádí též rozúčtování nákladů za dodané teplo z centrálního zdroje. Rozúčtování se provádí v poměru 50%/50% – podlahová plocha bytové jednotky/údaje měřičů tepla na jednotlivých radiátorech v každé místnosti.
    Bydlíme v podkrovním bytě a v každé místnosti máme i šikmé stěny. Přesto nám správce do vyúčtování zahrnuje celou podlahovou plochu, ačkoliv dle vyhlášky č.268/2009 o technických požadavcích na stavby by tuto plochu měl redukovat způsobem, předepsaným v §3, odst. i). “Selský rozum” mi říká, že teplo spotřebovává “objem” dané místnosti, nikoliv její podlahová plocha a proto má takováto redukce své opodstatnění.
    Dotaz: Postupuje náš správce správně a nebo porušuje uvedenou vyhlášku a máme právo žádat opravu vyúčtování?
    Za vysvětlení předem děkuji.

Zobrazujeme 0 reakcí
  • Author
    Reakce
    • #23113
       lake
      Guest

      Pro určení započitatelných ploch místností pro účely rozdělení nákladů na vytápění se postupuje podle § 2 vyhlášky č. 269/2015 Sb.

      Reakce
Zobrazujeme 0 reakcí
V reakci na: Rozúčtování nákladů na vytápení z centrálního zdroje

Pravidla diskuzního fóra naleznete zde.
Your account can't use Advanced BBCodes, they will be stripped before saving.

Informace o vás:




Log in with your credentials

Forgot your details?