Rozúčtování nákladů na spotřebu vody

Úvod Fóra Všechny kategorie Správa domu Rozúčtování nákladů na spotřebu vody

  • Toto téma je prázdné.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 vlákna odpovědí
  • Autor
    Příspěvky
    • #28971 Odpovědět
      HanusHanus
      Účastník

      Dobrý den, už druhým rokem účetní vykazuje nedoplatek za vodné stočné cca 1500Kč za rok.

      Jedná se o rozdíl hlavního vodoměru a součtem 6 bytů, Celková spotřeba domu(hl vodoměr) za rok je 360kubíku z toho vycházím, že někdo z nájemníku má vadný vodoměr!

      Když jsem žádal ostatní, že uskutečníme měsíční odečet, abychom zjistili který vodoměr je vadný na mou písemnou žádost mi neodpověděli. Ani účetní mi neposkytla rozvahu o rozúčtování  rozdílu.

      Tak bych potřeboval poradit, jak zajistit aby k tak velkému rozdílu nedocházelo při tak malé celkové spotřebě.   Děkuji za radu.

    • #28972 Odpovědět
      MilanMkujbcmku03375
      Host

      1. Jak “staré” máte vodoměry, umožňují dálkový odečet?

      2. Již přes 10 let používáme vodoměry, které mají anténku a odečítají se tzv. z chodby. Všichni jsou spokojeni, jen jednou jsme měli problém s odečtem (čtečka jej nenačetla), ale ten se vyřešil fyzickou kontrolou po dohodě s majitelem bytu. Kromě toho již několik let si necháváme udělat odečet i v pololetí (pro kontrolu).

    • #28973 Odpovědět
      Ladislav Laker
      Host

      Pane Hanusi, rozdíl 15 m3 při celkové spotřebě 360 m3 je nepatrný, pouze 4 procenta. Zabýváte se naprostými zbytečnostmi. Vodoměry jsou v pořádku.

      Pronajímatel bytů by měl vyhodit účetní, která zjevně neumí rozúčtovat náklad na službu. Poškozuje vlastníka budovy/pronajímatele. Ani Vy nevíte jak se rozúčtují služby, jinak byste nedal tak nesmyslný dotaz. 

      Na nájemce je třeba rozúčtovat veškeré náklady na poskytování služby “dodávka vody a odvádění odpadních vod”. Nemůže tedy zbýt ani koruna přeplatku, ani nesmí vzniknout jakýkoli “nedoplatek”. K tomu si přečtěte zákon č. 67/2013 Sb..

      • Odpověď byla upravena před 1 rokem a 3 měsíci uživatelem dominikaRedakce Okolobytu.cz.
      • Odpověď byla upravena před 1 rokem a 3 měsíci uživatelem dominikaRedakce Okolobytu.cz. Důvod: rozdělení vlákna diskuse podle tématu
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 vlákna odpovědí
Odpověď na: Rozúčtování nákladů na spotřebu vody

Pravidla diskuzního fóra naleznete zde.
Your account can't use Advanced BBCodes, they will be stripped before saving.

Osobní informace:




Cookie Consent with Real Cookie Banner