Rozdělení sklepů v BD

 • Toto téma obsahuje celkem 0 odpovědí. Do diskuze (1 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Andrea a poslední změna proběhla před 3 roky a 4 měsíci.
 • Vytvořil
  Téma
 • #1845 Odpovědět
  Andrea
  Host

  Dobrý den,
  jsem členka bytového družstva – je nás 5 členů a 6 bytů (1 člen – předseda má byty 2).
  ze společného fondu oprav jsem dělali rekonstrukci sklepních prostor (do té doby společné) tak., že došlo ke vzniku 6ti samostatných sklepů o velikosti 10 – 17,4m2 (každý sklep je jinak velký).
  Ještě před finálním dokončením sklepů nám členům BD dal předseda podepsat “návrh rozdělení sklepů” – v PC nakreslený obrázek sklepa rozděleného na samostatné sklepy, kde všechny místnosti vypadaly stejně veliké, avšak bez jakéhokoli vyměření. V návrhu od předsedy byly sklepy očíslovány a od nákresem byly u čísel sklepů předepsaná naše jména – jména členů BD s otazníky, zda s “přiděleným” sklepem souhlasíme.
  Na dotaz zda budou sklepy stejně veliké bylo řečeno že až na 1 (který se udělal z původních sklepních kojí) budou všechny zhruba stejné.
  Po dokončení sklepů a umožnění přístupu do nich však bylo na první pohled jasné, že 1 sklep je mnohem větší než druhý.
  V nákresu předseda BD k největšímu sklepu (17,4m2)napsal svého bratra, další 2 velké (12m2 a 13m2)sklepy napsal ke svému jménu a poslední 3 menší sklepy (10,2m2 a 10m2 a 9,8m2) rozdělil mezi nás zbývající 3 členy.
  když byl vznesen návrh na svolání členské schůze a hlasování o přerozdělení sklepů – členská schůze sice byla, avšak pro ponechání hlasoval “nynější majitel” největšího sklepa a proti jsem hlasovala já jako “nynější majitelka” jednoho z menších sklepů. ostatní 2 se zdrželi (jedním byl předseda a druhou byla sousedka – těmto jejich sklepy vyhovují). 1 se nezúčastnil schůze.

  Celá záležitost je zatím otevřená, avšak předseda na nás tlačí ať podepíšeme rozdělení tak, jak bylo dle jeho návrhu a to v co nejkratší době.

  Všechny byty mají stejnou velikost – na základě jakého klíče (když není domluva možná) je možno rozdílně veliké sklepy rozdělit SPRAVEDLIVĚ MEZI ČLENY BD?
  Četla jsem něco o finančním vyrovnání, nebo až řešení soudní cestou.

  Prosím o radu, jak jako člen BD se stejnými právy jako ostatní členi můžu jednat, abych neskončila s nejmenším sklepem?
  neříkám, že přidělení sklepů předsedou v návrhu bylo účelové (lkdyž on sám má 2 velké sklepy a jeho bratr ten největší) ale trochu nám to tak připadá.

  Podotýkám, že největší sklep má 17.4m2 a nejmenší 9.8m2 – a za vše doposud platíme všichni stejně a úprava šla ze společného fondu oprav.

  Děkuji,
  S pozdravem A.P.

Odpověď na: Rozdělení sklepů v BD

Pravidla diskuzního fóra naleznete zde.
Your account can't use Advanced BBCodes, they will be stripped before saving.

Osobní informace:
Log in with your credentials

Forgot your details?