Roční vyúčtování přeplatek

Úvod Fóra Všechny kategorie Byt Roční vyúčtování přeplatek

 • Toto téma je prázdné.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 1 vlákno odpovědi
 • Autor
  Příspěvky
  • #26486 Odpovědět
   Petr
   Host

   Dobrý den, prosím o radu. Již jsem v podnájmu 1,5 roku. Nájem a zálohy za vodo, topo, stočné platím dohromady 7.000 Kč. Energie mám napsané na sebe. Ve smlouvě není ani zmínka o paušální platbě, ale vyloženě “zálohy”. Ovšem je zde věta “majitel není povinen vystavit roční vyúčtování”. Smlouva na rok, po té prodloužená na neurčito. Myslíte, že tahle věta má vůbec nějakou váhu? Protože ze zákona je povinen mi přeplatek 11 tisíc vrátit. Ohrazuje se, ale tím, že jsem podepsala smlouvu o podnájmu kde tvrdí, že není povinen. Co myslíte?

  • #26487 Odpovědět
   Ladislav Laker
   Host

   Píšete že jste v podnájmu. Pak ovšem nemáte zákonný nárok na vyúčtování služeb od poskytovatele služeb.

   Tento nárok může uplatňovat nájemce bytu vůči vlastníkovi bytu (ten je poskytovatelem služeb podle zákona č. 67/2013 Sb.). Vy jako podnájemce jste v právním vztahu pouze s nájemcem bytu (ten však vůči Vám není v právním postavení poskytovatele služeb).

   O případném vyúčtování platí to, co jste si s nájemcem sjednala v podnájemní smlouvě. Jestliže nebylo nic sjednáno, pak máte obecné právo (podle občanského zákoníku) na to,  aby Vám nájemce prokázal důvod vašich plateb. Jestliže ovšem nájemce hradí služby paušálem, jak jste napsala, pak neexistuje nic co by se nazývalo “vyúčtování služeb”. Při paušálních platbách za služby prostě nic takového neexistuje.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 1 vlákno odpovědi
Odpověď na: Roční vyúčtování přeplatek

Pravidla diskuzního fóra naleznete zde.
Your account can't use Advanced BBCodes, they will be stripped before saving.

Osobní informace: