reklamace u developera vysoké vlhkosti ve společných prostorách

Úvod Fóra Všechny kategorie Správa domu reklamace u developera vysoké vlhkosti ve společných prostorách

 • Toto téma je prázdné.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 vlákna odpovědí
 • Autor
  Příspěvky
  • #29577 Odpovědět

   Dobrý den, jsme malé SVJ v novostavbě. V podzemních garážích, kde jsou umístěny i sklepy, je tak vysoká vlhkost vzduchu, že lidem plesniví věci v kójích. Celkově jsme přesvědčeni, že současný stav není dobrý ani pro dům jako stavbu.
   Odvětrání, které je zde instalováno, je zjevně nedostatečné. Nedohledali jsme žádnou normu, která by stanovila hranici pro vlhkost v nebytových prostorách, abychom se měli při reklamaci vůči developerovi o co opřít. Kvůli tomu zatím naše jednání nebyla úspěšná. Také se na nás již obracejí vlastníci sklepů a žádají náhradu za zničené věci.
   První dotaz tedy zní – jak dokladovat nevyhovující stav vůči developerovi, abychom jej donutili jednat? A jaké řešení by bylo efektivní? Máte někdo s podobným problémem zkušenosti?
   Druhý dotaz – za kým jde odpovědnost a tedy i náhrada škody vlastníkům za poškozené věci?

  • #29584 Odpovědět
   Ladislav Laker
   Host

   Vlhkost se tam nějak dostává.  Jsou-li vlhké stěny či podlaha ve sklepě, pak jde o stavební závadu – nefunkční či porušená izolace podzemních částí stavby. Pro reklamaci je ošem vhodné nechat si toto změřit soudním znalcem.

   Může se ovšem jednat i o vadu projektu. Chybějící vytápění, nebo nedostatečné přirozené větrání. Venkovní vzduch obsahuje vodní páru, proniká do sklepa, ochlazuje se, vlhkost kondenzuje na stěnách a na předmětech – a máte ideální podmínky pro vznik plísní.

  • #29627 Odpovědět
   Majdaléna
   Host

   My máme s plísněmi hojnou zkušenosti, jelikož bydlíme na sklepy a prostě ta zima a tím i vlhkost nám do bytu příjde. [Externí odkaz] pro zobrazení se prosím přihlašte tady jsme naspoň narazili na doporučení, jak lépe efektivnějí a hlavně zdravěji ty plísně likvidovat.

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 vlákna odpovědí
Odpověď na: reklamace u developera vysoké vlhkosti ve společných prostorách

Pravidla diskuzního fóra naleznete zde.
Your account can't use Advanced BBCodes, they will be stripped before saving.

Osobní informace: