Realitní kanceláře – aktuálně?

 • Toto téma obsahuje celkem 2 odpovědi. Do diskuze (1 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Jirka a poslední změna proběhla před 1 rokem a 1 měsícem.
 • Vytvořil
  Téma
 • #22792 Odpovědět
  Tom6
  Host

  V dubnu jsem měl v plánu se poohlédnout po novém podnájmu (v květnu mi končí dosavadní smlouva, která bude prodloužena, ale s navýšením za nájem). Prosím, jak to nyní vypadá s realitním trhem? Fungují realitní kanceláře normálně? Mám ještě vyčkat? Jsou nějaká rizika, proč se nyní nestěhovat?

Aktuálně je na stránce zobrazeno 1 vlákno odpovědi
 • Autor
  Odpovědi
  • #22838

   Současný realitní trh poznamenala nouzová opatření, tak jako i jiné procesy a služby. Kanceláře však fungují a podřizují se podmínkám styku s veřejností a možnostem klientů i úřadů. Pokud Vám končí smlouva, asi nezbude nic jiného, než se poohlédnout po novém bydlení. Pokud byste chtěl nebo měl možnost stávající smlouvu prodloužit, myslím, že současný vývoj nespěje k tomu, že by se nájmy zvyšovaly. Myslím, že rozumný pronajímatel si bude vážit platícího klienta. Navíc se uvolní řada bytů, které byly využívány pro krátkodobé pronájmy turistům. Jistě bude trvat měsíce, než se opět turistický ruch a krátkodobé pronájmy obnoví.  

   Odpovědět
  • #22893
    Jirka
   Host

   Podle mě většina realitek funguje “normálně”, já minulý týden komunikoval s makléřem z mm reality. Sice mají různá opatření, jakože třeba co nejvíce chtějí komunikovat přes telefon/mail ale i na jedné prohlídce jsem byl. Makléř měl všechny ochranné pomůcky, snažil se si držet odstup a rukou jsme si samozřejmě nepotřásli, chvílemi to bylo i dost vtipný jak jsme od sebe stáli daleko, ale na jednu stranu je super že se to opravdu snaží dodržovat, přece jenom se oni setkávají s více lidmi.

   Odpovědět
Aktuálně je na stránce zobrazeno 1 vlákno odpovědi
Odpověď na: Realitní kanceláře – aktuálně?

Pravidla diskuzního fóra naleznete zde.
Your account can't use Advanced BBCodes, they will be stripped before saving.

Osobní informace:
Log in with your credentials

Forgot your details?