proplacení opravy v nájemním bytě

 • Toto téma obsahuje celkem 3 odpovědi. Do diskuze (2 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Malý a poslední změna proběhla před 11 měsíci a 3 týdny.
 • Vytvořil
  Téma
 • #2631 Odpovědět
  Majda
  Host

  Dobrý den, potřebovala bych poradit, zda mám nárok vyžadovat proplacení opravy v nájemním bytě. K mému bytu podle nájemní smlouvy přísluší i terasa. Včera, vlivem prudkého deště došlo k ucpání odtokového kanálku na terase. Protože hrozilo, že se voda začne přelévat do bytu, zavolala jsem pohotovost na protažení odtoku. Zaplatit jsem na místě, dostala jsem doklad. Vlastník bytu mi ale tvrdí, že tím, že to spadá do mého nájmu, jsem povinna si opravu na terase uhradit sama a doklad k proplacení ode mě nepřijal.

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 vlákna odpovědí
 • Autor
  Odpovědi
  • #4183

   Dobrý den, pokud problematika údržby a oprav bytu není řešena v nájemní smlouvě, postupuje se dle nařízení vlády č. 308/2015 Sb. Tento právní předpis kromě jiného vymezuje v ustanovení § 2, co se myslí „běžnou údržbou bytu“, kterou je povinen provádět nájemce. Patří sem i čištění zanesených odpadů až ke svislým rozvodům. Z  toho tedy odvozujeme, že protažení odtoku na terase náležející k bytu je povinen provádět a zaplatit nájemce. Ovšem lze argumentovat i tím, že odpadem se nemyslí odtok vody na terase, ale například odpad u dřezu či vany. Doporučujeme se tedy s pronajímatelem zkusit domluvit například na uhrazení nákladů napůl.

   Odpovědět
  • #23142
    Eva
   Host

   Dobrý den chtěla bych se zeptat dělali jsme novou kuchyňskou linku všechno je nový k tomu se i vymalovalo, dala se nová podlaha , majitel stím souhlasil , že  to proplatí , celkem to stálou 17 000 Kč a tomu se nepočítá práce  jinak by to s prací stálo 30 000 Kč , ale přišlo doplatek za vodu  a to je 3030 Kč  , řekl že nám zaplatit jen. Tu vodu nic víc nám nedá . Byli jsme domluvený že to proplatí . Účtenky máme  i razítka tam jsou nevím co mám udělat děkuji Rejnová

   Odpovědět
  • #23145
    Malý
   Host

   “Sliby se slibují, blázni se radují.”

   “Dobré smlouvy dělají dobré přátele.”

   Promiňte, ale to jsou pouze lidová rčení.

   Odpovědět
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 vlákna odpovědí
Odpověď na: proplacení opravy v nájemním bytě

Pravidla diskuzního fóra naleznete zde.
Your account can't use Advanced BBCodes, they will be stripped before saving.

Osobní informace:
Log in with your credentials

Forgot your details?