Pronájem bytu

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (2 diskutující) se naposledy zapojil uživatel JUDr. Tomáš Pacner, Odborník v oblasti realitního poradenství a SVJ ve společnosti RAK CZ a.s. JUDr. Tomáš Pacner a poslední změna proběhla před 1 měsícem.

  • Vytvořil
    Téma
  • #14852 odpověď

    Kajka

    Máme s manželem koupený byt, který pronajímáme. Měli bych jako majitelé být na smlouvě pro nájemce podepsaní oba? Můžeme dát plnou moc dceři, aby vše kolem bytu zajišťovala ona? A případně i podepsala smlouvu?

  • Autor
    Odpovědi
  • #14876
    JUDr. Tomáš Pacner, Odborník v oblasti realitního poradenství a SVJ ve společnosti RAK CZ a.s. JUDr. Tomáš Pacner 
    Účastník

    V popsaném případě, kdy byt je ve společném jmění manželů, je třeba vzít v úvahu § 714  zákona 89/2012 Sb (občanský zákoník), kde je uvedeno: “V záležitostech, týkajících se společného jmění a jeho součástí, které nelze považovat za běžné, právně jednají manželé společně, nebo jedná jeden manžel se souhlasem druhého”.

    Je nepochybné, že podpis nájemní smlouvy nelze považovat za běžnou záležitost. Proto je třeba, aby nájemní smlouva byla podepsána oběma manželi resp. případně aby druhý manžel s uzavřením nájemní smlouvy vyslovil souhlas. Tak jak uvádíte, můžete rovněž k podpisu nájemní smlouvy zmocnit dceru nebo i jinou osobu, je však třeba, aby bylo zmocnění uděleno oběma manželi.

    Pokud by nájemní smlouvu podepsal pouze jeden z manželů, byla by platná, ale druhý manžel by mohl smlouvu napadnout a dovolávat se její relativní neplatnosti s tím, že s jejím uzavřením nesouhlasil.

    odpověď
Odpověď na: Pronájem bytu

Pravidla diskuzního fóra naleznete zde.
Your account can't use Advanced BBCodes, they will be stripped before saving.

Osobní informace:




Log in with your credentials

Forgot your details?