pronájem bytu a problémový soused

Úvod Fóra Všechny kategorie Byt pronájem bytu a problémový soused

 • Toto téma je prázdné.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 vlákna odpovědí
 • Autor
  Příspěvky
  • #31492 Odpovědět
   Johny
   Host

   Dobrý den,

   můžete mi poradit, jestli existuje nějaké řešení? Zdědila jsem byt, který jsem pronajala. Sousedka pod bytem jim dělá ze života peklo, vadí jí, že i chodí po bytě, že odemykají, pouští pračku. Podotýkám, že vše v rámci běžného denního provozu, nikoliv po 22 hod. Jsou to dva dospělí lidé, bez mejdanů, chodí do práce. Sousedka na ně zavolala i policii, že ji obtěžují. Nebo třeba na ně čeká, až půjdou domů a nadává jim. Nájemníci už toho mají dost a bojím se, že brzy dají výpověď, protože je to opravdu dost. Když by byli jiní, situace by ale byla evidentně stejná. S paní sousedkou není dohoda ani nějaké vysvětlení možné. Nájemníci přitom skutečně nedělají nic, co by mohlo zůsobovat problémy, ptala jsem se u sousedů na patře. Děkuju za jakoukoliv radu.

  • #31493 Odpovědět
   Ladislav Laker
   Host

   Problém s hlukem při chození po bytě může být způsobený zpackanou výměnou podlahy. Pokud v bytě je “plovoucí” podlaha položená nesprávně (bez kročejové izolace v ploše a podél stěn), pak zvuky chůze se mohou přenášet do spodního bytu. V tom případě jde o stavební závadu.

   Pokud stavba je v pořádku a sousedka obtěžuje Vaše nájemce bez příčiny, pak můžete byt pronajímat někomu jinému. Například partě veselých studentů, nebo cizincům pracujícím v ČR. Vysvětlete sousedce, že právě toto uděláte, pokud nedá současným nájemcům pokoj.

  • #31494 Odpovědět
   lojza
   Host

   Jenom taková technická, a s původními obyvateli (než jste ten byt zdědila) sousedka problém neměla?

   • #31521 Odpovědět
    Johny
    Host

    To se nám bohužel nepodařilo zjistit. Napadlo mě, že se zkusíme poptat sousedů na patře – nějak nenápadně :). I když chápu, že horní soused vadí asi více.

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 vlákna odpovědí
Odpověď na: pronájem bytu a problémový soused

Pravidla diskuzního fóra naleznete zde.
Your account can't use Advanced BBCodes, they will be stripped before saving.

Osobní informace: