Prodej parkovacího stání – právo k výlučnému užívání

Úvod Fóra Všechny kategorie Legislativa Prodej parkovacího stání – právo k výlučnému užívání

 • Toto téma je prázdné.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 vlákna odpovědí
 • Autor
  Příspěvky
  • #26378 Odpovědět
   Jitka Dušková
   Host

   Dobrý den, máte někdo zkušenost s prodejem parkovacího místa, kdy se jedná jen o převod práva k výlučnému užívání parkovacího stání? Je možné prodat jen toto právo a jak je pak řešena kupní smlouva? Nejedná se o prodej podílu na pozemku, ani o prodej konkrétní jednotky. Díky.

  • #26379 Odpovědět
   lojza
   Host

   Osobní zkušenost s tím nemám ale pokud předpokládám, že se tyto věci vyřizují na místním obecním úřadě (nejspíš odbor dopravy a komunikací), tak bych se pozeptal tam jak je to s případným převodem, prodejem, přenecháním apod.

   • #26380 Odpovědět
    MilanMkujbcmku03375
    Host

    Zde podle mého názoru nejde o vyhražené parkovací místo na místní komunikaci apod. (zde by byla Vaše rada na místě), ale o parkovací stání jako součást bytového domu (například). Paní Dušková to jistě upřesní.

    • #26392 Odpovědět
     lojza
     Host

     Pokud by šlo o parkovací stání v rámci bytového domu, tak tam se předpokládá, že každá bytová jednotka, která si o to požádala, má v rámci nájmu své nezaměnitelné místo na parkování, které by mělo přecházet v rámci prodeje bytové jednotky na nového majitele této bytové jednotky. Takže jsem zvědav jestli to paní Dušková nějak konkrétněji vysvětlí.

  • #29632 Odpovědět
   Ondy23
   Host

   Tak toto je klasický pronájem, a řeší se to nájemní smlouvou není to tak? A myslím že taková smlouva by nemusel být ani nijak složitá. No já vždy řeším parkování teda přes [Externí odkaz] pro zobrazení se prosím přihlašte

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 vlákna odpovědí
Odpověď na: Prodej parkovacího stání – právo k výlučnému užívání

Pravidla diskuzního fóra naleznete zde.
Your account can't use Advanced BBCodes, they will be stripped before saving.

Osobní informace: