Prodej parkovacího stání – právo k výlučnému užívání

 • Toto téma je prázdné.
 • Vytvořil
  Téma
 • #26378 Odpovědět
  Jitka Dušková
  Host

  Dobrý den, máte někdo zkušenost s prodejem parkovacího místa, kdy se jedná jen o převod práva k výlučnému užívání parkovacího stání? Je možné prodat jen toto právo a jak je pak řešena kupní smlouva? Nejedná se o prodej podílu na pozemku, ani o prodej konkrétní jednotky. Díky.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 0 vláken odpovědí
 • Autor
  Odpovědi
  • #26379
    lojza
   Host

   Osobní zkušenost s tím nemám ale pokud předpokládám, že se tyto věci vyřizují na místním obecním úřadě (nejspíš odbor dopravy a komunikací), tak bych se pozeptal tam jak je to s případným převodem, prodejem, přenecháním apod.

   Odpovědět
   • #26380
    MilanMkujbc mku03375
    Host

    Zde podle mého názoru nejde o vyhražené parkovací místo na místní komunikaci apod. (zde by byla Vaše rada na místě), ale o parkovací stání jako součást bytového domu (například). Paní Dušková to jistě upřesní.

    Odpovědět
    • #26392
      lojza
     Host

     Pokud by šlo o parkovací stání v rámci bytového domu, tak tam se předpokládá, že každá bytová jednotka, která si o to požádala, má v rámci nájmu své nezaměnitelné místo na parkování, které by mělo přecházet v rámci prodeje bytové jednotky na nového majitele této bytové jednotky. Takže jsem zvědav jestli to paní Dušková nějak konkrétněji vysvětlí.

     Odpovědět
Aktuálně je na stránce zobrazeno 0 vláken odpovědí
Odpověď na: Prodej parkovacího stání – právo k výlučnému užívání

Pravidla diskuzního fóra naleznete zde.
Your account can't use Advanced BBCodes, they will be stripped before saving.

Osobní informace:
Log in with your credentials

Forgot your details?