Prodej bytu s neplatícím nájemníkem

 • Toto téma obsahuje celkem 3 odpovědi. Do diskuze (1 diskutující) se naposledy zapojil uživatel lojza a poslední změna proběhla před 5 měsíci.
 • Vytvořil
  Téma
 • #24406 Odpovědět
  R
  Host

  Dobrý den,
  chtěl bych koupit byt.
  V bytě ale protiprávně zůstává neplatící nájemník i po uplynutí výpovědní lhůty od stávajícího majitele bytu.
  Jaké mám prosím možnosti tuto situaci v případě koupě bytu vyřešit.
  S nájemníkem jsem nikdy neměl žádný smluvní vztah.
  Jakým způsobem mi majitel může předat byt, když podle zákona do něj nesmí vstoupit, pokud ho – i protiprávně – okupuje nájemník?
  A jak je to s převodem plateb za energie? Majitel tyto platby po prodeji odhlásí, ale já nemám povinnost je ihned na sebe přihlásit a platit dál za okupovaný byt, nebo musím platit za někoho, s kým nemám nic společného?
  Děkuji za odpověď.

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 vlákna odpovědí
 • Autor
  Odpovědi
  • #25230
   Martin Černý Martin Černý
   Účastník

   Dobrý den,

   realizovat koupi bytu, kde aktuálně protiprávně bydlí bývalý nájemce, z mého pohledu nelze doporučit. Legálně vystěhovat takového nájemce může být obtížná a zdlouhavá záležitost a vystavujete se riziku, že v bytě nebudete moci dlouhé měsíce bydlet nebo ho pronajímat.

   Odpovědět
  • #25236
    davidsam
   Host

   Jakou slevu za tuhle komplikaci dostáváte? Ptám se proto, jestli koupě dává smysl, vzhledem k problémům, které vás při současném právním řádu a jeho lhůtám nejspíš čekají.

   Ohledně plateb – energie nejsou jediné, co by vás čekalo. Jakmile se stanete vlastníkem, jste povinen platit příspěvky do fondu oprav a nikoho nebude zajímat, že byt vlastně nemůžete obývat. Je to tak, nemýlím se?

   Odpovědět
  • #25250
    lojza
   Host

   To už jste natolik zoufalý, že musíte kupovat zrovna byt kde se zdržuje neplatící nájemník. Pokud bych já měl o takový byt enormní zájem, tak každopádně počkám až se vyřeší vztah mezi majitelem a nájemníkem (do kterého Vám v dané situaci nepřísluší zasahovat) a až to bude v pořádku teprve jednat s majitelem o koupi.

   Odpovědět
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 vlákna odpovědí
Odpověď na: Prodej bytu s neplatícím nájemníkem

Pravidla diskuzního fóra naleznete zde.
Your account can't use Advanced BBCodes, they will be stripped before saving.

Osobní informace:
Log in with your credentials

Forgot your details?