Problémoví sousedé / majitelé bytu

 • Toto téma je prázdné.
 • Vytvořil
  Téma
 • #22388 Odpovědět
  Jitka
  Host

  Dobrý den,

  měla bych otázku. Mám byt v osobním vlastnictví v domě hrůzy. Máme založeno SVJ. Je tam celkem 57 bytů a bohužel u nás na patře je jeden vlastník, který tam bydlí se svojí družkou a poslední dobou si do bytu začali zvát nějaké problémové lidi a nejen to. Často je u nás v domě policie. Naposledy tam byli 3x před dvěma dny a 3x v noci včera. Tito lidé si dělají v noci hlučnou párty a pak třeba v noci běhají po chodbě a kopají do dveří nebo ten vlastník s jeho družkou se vzájemně fackují a pak na sebe volají policii nebo si dělají hlučnou párty, po které je před domem neuvěřitelný nepořádek (protože bydlí nad vchodem, tak je většinou ten nepořádek pod jejich balkonem, čili ve vchodu). Naposledy jim z balkonu “vypadla” lahev červeného vína a rozbila se o dlažbu a taky jim “vypadlo” nějaké jídlo a sousedi pod nimi měli špinavé balkony a předzahrádky. Ignorují domovní řád, ale když mají po párty a člověk přijde domů z práce v 6 večer a zapne si vysavač, že vysaje koberec, hned bouchají na dveře, že oni mají právo se vyspat…. Včera dokonce kopali do aut zaparkovaných před domem.

  Policie už tvrdí, že jim ani pokuty nedávají, protože oni je stejně neplatí, takže policie jen přijede, vyslechne je, uklidní a zase odjedou. Obrátili jsme se se spoluprací na obec, ale ti dva absolutně ignorují jakékoliv výzvy k dostavení se na obec…

  Máme podezření, že tito lidé nejspíš berou drogy – v domě bydlí i malé děti, takže máme všichni strach. Minulý týden si jeden bezproblémový člověk (autista) sáhl na život. Bohužel ho policie našla až týden po jeho smrti v jeho bytě… osobně jsem s ním měla velmi dobrý kamarádský vztah a pomáhala jsem mu, jak jen to šlo. Byl to bezproblémový kluk, který byl vděčný za každou malinkatou pomoc, pracoval, platil nájem, nikomu nikdy neskřivil vlas na hlavě. Častokrát jsem s ním mluvila a uklidňovala ho, když jsme se potkali v autobuse – velmi špatně snášel právě tuto dvojici v domě, takže si myslím, že už tuto dvojici jednoduše nedal a že právě tito dva přispěli k jeho smrti.

  Máte nějakou zkušenost, jak tuto urážku lidstva dostat z domu?

Aktuálně je na stránce zobrazeno 0 vláken odpovědí
 • Autor
  Odpovědi
  • #22425
    Michal Čermák
   Host

   Dobrý den, na váš problém neexistuje univerzální rada. Budete se muset buď Vy, ale nejlépe osoba odpovědná za správu domu (Výbor, Předseda) domáhat ochrany u soudu – nikdo nesmí neprávem zasahovat do vlastnického práva nebo jej rušit. Každý se musí řídit pravidly pro správu domu, což platí i pro osoby, které jsou do domu vpuštěny vlastníkem. Je předpoklad, že to u soudu vyhrajete, a pokud dotčený vlastník nebude dodržovat pravidla ve smyslu vydaného rozsudku (podstatně nadále omezuje či znemožňuje výkon práv ostatních vlastníků), může být byt takového vlastníka, který porušuje povinnost uloženou mu soudem, prodán. Pokud na to Váš Výbor / Předseda nestačí, obraťte se na advokáta – myslím, že souhlas ostatních vlastníků získáte s přehledem, aby zajistil odborné vedení soudního sporu.

   Odpovědět
Aktuálně je na stránce zobrazeno 0 vláken odpovědí
Odpověď na: Problémoví sousedé / majitelé bytu

Pravidla diskuzního fóra naleznete zde.
Your account can't use Advanced BBCodes, they will be stripped before saving.

Osobní informace:
Log in with your credentials

Forgot your details?