přeprodání zakázky

 • Toto téma obsahuje celkem 4 odpovědi. Do diskuze (1 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Florian a poslední změna proběhla před 3 roky a 2 měsíci.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 vlákna odpovědí
 • Autor
  Příspěvky
  • #10361 Odpovědět
   Lopen
   Host

   Dobrý den, rád bych znal Vás názor. Uzavřeli jsme smlouvu na rekonstrukci výtahu. Vybírali jsme z velkých a známých firem. Nyní rekonstrukce začala a místo vybrané firmy přišli dva dělňasové z nějaké firmičky. Kvalitu práce zatím posoudit neumíme, protože teprve budou začínat, ale je problém jejich chování, když se na něco zeptáme a podobně. Známou firmu jsme chtěli také proto, že jsme očekávali nějakou úroveň spolupráce.  Vím, že je to běžná praxe přeprodávání zakázek, ale setkali jste se s tím také někdo a řešili jste to nějak?

  • #10368 Odpovědět
   lojza
   Host

   Tak v první řadě bych kontaktoval firmu, se kterou jak píšete, máte uzavřenou smlouvu a žádal bych vysvětlení.

   • #10387 Odpovědět
    Lopen
    Host

    To jsme udělali a dostali jsme odpověď, že je to zcela standardní postup. Zvažujeme, jestli bychom neměli odstoupit od smlouvy, protože o takovém postupu tam nic není.

  • #10389 Odpovědět
   lojza
   Host

   Nemám právnické vzdělání ale z toho co popisujete bych to viděl tak, že pořád máte smlouvu s “velkou a známou firmou” a jí budete platit za rekonstrukci výtahu. Tato firma asi z nedostatku montážních kapacit si na vaši rekonstrukci najala nějakou “firmičku”, která pracuje v daném oboru. To že se vám nelíbí chování pracovníků dané “firmičky” je jedna věc. Ale na druhou stranu i ta “velká a známá firma” může mít několik montážních čet a pak jste taky odkázáni jestli k vám nastoupí nějaká “lepší” nebo “horší”.

   To co zde popisuji ale není v žádném případě přeprodání zakázky. V tom případě by s vámi musela firma, která tu zakázku odkoupila sepsat novou smlouvu a zakázku by jste zaplatili té nové firmě.

   • #10394 Odpovědět
    Florian
    Host

    Zdravím a souhlasím s Lojzou, montážní party jsou často najímané a přístup může být hodně rozdílný.  Jak už psal Lojza, stále ale máte smlouvu s velkou firmou, takže řešení v případě problému má větší naději na úspěch než kdybyste rovnou měli tu malou firmičku, po které se může lehce slehnout zem. Neřešte jednání, hlídejte si kvalitu. Máte vlastní stavební dozor?

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 vlákna odpovědí
Odpověď na: přeprodání zakázky

Pravidla diskuzního fóra naleznete zde.
Your account can't use Advanced BBCodes, they will be stripped before saving.

Osobní informace:
Cookie Consent with Real Cookie Banner