předpis plateb a evidenční list k bytu

 • Toto téma obsahuje celkem 2 odpovědi. Do diskuze (2 diskutující) se naposledy zapojil uživatel PavelPavel a poslední změna proběhla před 2 roky a 8 měsíci.
 • Vytvořil
  Téma
 • #4560 Odpovědět
  Vaclav
  Host

  Dobrý den, budu pronajímat byt a nájemce po mně chce doložit předpis plateb, případně evidenční list k bytu.Na jednu stranu chápu, že chce vědět, jaké jsou náklady, ale pronájem je otázka nabídky a poptávky.Takže když akceptuje cenu, pak nevidím důvod, proč bych mu měl tyto dokumenty předkládat.Navíc je tam i řada osobních údajů, do kterých mu nic není.Je to obvyklý požadavek a jak jste to řešili?

Aktuálně je na stránce zobrazeno 1 vlákno odpovědi
 • Autor
  Odpovědi
  • #7907
   MilanMkujbc Mku03375
   Host

   Viděl jsem nájemní smlouvu, kdy bylo uvedeno mimo jiné a) kolik činí zálohy na služby (závisí na počtu osob) a příspěvek do fondu oprav, b) kolik činí nájemné. Žádný předpis s osobními údaji majitele nebyl u smlouvy přiložen, pouze byla přiložena kopie PEN (průkaz energetické náročnosti). Zároveň bylo součástí nájemní smlouvy, že v časové souvislosti s obdržením vyúčtování služeb si majitel a nájemník dojednají termín a způsob vyrovnání nedoplatku/přeplatku.

   Odpovědět
  • #7920
   Pavel Pavel
   Účastník

   Václave,

   u pronajímání bytu nájemníkovi skutečně nic není do toho, kolik platíte na SVJ nebo BD na “studené metry”. Takovému nájemníkovi se vyhněte.

   Něco jiného jsou služby. Ty se řídí zákonem 67/2013 Sb. Tam musíte ročně dělat vyúčtování služeb podle § 7  (kde uvidí Vaše náklady za služby) nebo můžete dohodnout paušální platbu podle § 9.

   Hezký den!

   Odpovědět
Aktuálně je na stránce zobrazeno 1 vlákno odpovědi
Odpověď na: předpis plateb a evidenční list k bytu

Pravidla diskuzního fóra naleznete zde.
Your account can't use Advanced BBCodes, they will be stripped before saving.

Osobní informace:
Log in with your credentials

Forgot your details?