Prace vyboru- predsedy

 • Toto téma obsahuje celkem 4 odpovědi. Do diskuze (1 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Michal Čermák a poslední změna proběhla před 1 rokem a 8 měsíci.
 • Vytvořil
  Téma
 • #4437 Odpovědět
  Nella
  Host

  dobry den, nase SVJ nemelo uz pres 2 roky schuzi a predseda se stale vymlouva a termin odsouva. V dome probihaji neschvalene akce- opravy, take byl instalovan kamerovy system. Nic z toho nebylo s cleny projednano- pouze tyden pred zapocetim praci oznameno. S cenou nas predseda nechce seznamit. Co delat? Vyzva ke svolani shromazdeni s podpisy clenu mu byla dorucena doporucenym dopisem. Nemame aktualni stanovy, nevime, jak nase SVJ hospodari. Na Rejstriku SVJ neni aktualizovano slozeni clenu vyboru.Ma cenu se obratit na policii a pokud tak jak? Dekuji NN

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 vlákna odpovědí
 • Autor
  Odpovědi
  • #4438
   Pavel Pavel
   Účastník

   Nello,

   v podstatě máte tyto možnosti:

   1) zařadit se do mlčící většiny

   2) “prudit” a stále na něco, co je podle Vás v nepořádku, upozorňovat

   3) vyměnit statutární orgán a zvolit někoho, kdo to bude chtít dělat

   4) odstěhovat se.

   Policii bych do toho nezatahoval. Na různých fórech se sice tato možnost probírá, ale nepamatuji se, že by byl někdo úspěšný.

   Pokud jste postupovali podle §1207/1 NOZ a měli více než 1/4 všech hlasů a přesto nebylo shromáždění svoláno, tak shromáždění může svolat 1/4 všech hlasů.

   Ovšem měli byste být připraveni na variantu 3), jinak je to ztráta času.

   Hezký den!

   Odpovědět
   • #4439
     Nella
    Host

    Dekuji, ano, vsechny tyto moznosti zname…… nechce se mi ale byt soucasti mlciciho stada. A tak mam nalepku potizistky atd. slusne receno. Udajne je jeste jedna moznost a to, ze pro nas bude Spravu provadet Družstvo, ktere nam v soucasnosti vede pouze ucetnictvi. Ale i tak musi byt v SVJ nekdo, kdo bude jakymsi stycnym dustojnikem- co myslite? NN

    Odpovědět
  • #4440
   Pavel Pavel
   Účastník

   Nello,

   ve Vašem SVJ je podle Vašeho líčení problém ve statutárním orgánu. Ten je potřeba vyměnit.

   Statutárním orgánem může být i osoba – nečlen SVJ – nějaká realitka či družstvo.

   Pokud by byl statutárním orgánem nějaký nečlen SVJ, potom doporučuji mít zvolený kontrolní orgán, aby to nečlena SVJ nesvádělo k nepravostem. :-))

   Ale to jsme stále u varianty 3).

   Hezký den!

    

   Odpovědět
  • #21419
    Michal Čermák
   Host

   Já bych se připojil k Pavlovi a snad bych doplnil, že určitě máte ve stanovách do jaké finanční výše může statutární orgán sjednávat smlouvy.  Rozumím tomu, že je potřeba o “dům” pečovat, ale překročilo-li to danou hranici, je možné předsedu žalovat – má se chovat jako řádný hospodář, tzn. nemůže společné peníze utrácet, jak se mu zlíbí (pokud neprokáže, že to bylo nutné, máte šanci na úspěch). Co se týče aktuálnosti stanov, vždy vycházejte z veřejného (obchodního) rejstříku, který je veřejně přístupný, a kde by měly být platné stanovy k dispozici (www.justice.cz). A jednoduše svolejte shromáždění, a předsedu odvolejte (dopředu se dohodněte, kdo bude chtít zastávat danou funkci). Je to nejrychlejší řešení. Nový předseda pak může dělat nápravné kroky.

   Odpovědět
   1 uživatel poděkoval za odpověď.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 vlákna odpovědí
Odpověď na: Prace vyboru- predsedy

Pravidla diskuzního fóra naleznete zde.
Your account can't use Advanced BBCodes, they will be stripped before saving.

Osobní informace:
Log in with your credentials

Forgot your details?