Poplatky za psa

 • Toto téma obsahuje celkem 7 odpovědí. Do diskuze (2 diskutující) se naposledy zapojil uživatel lake a poslední změna proběhla před 1 rokem a 10 měsíci.
 • Vytvořil
  Téma
 • #11222 Odpovědět
  Petra
  Host

  SVJ si na shromazdeni schvalilo smernici kde se bude platit za psa jako dalsi osobu pro rozuctovani nakladu na vytah a spolecnou elektrinu. Pritom ve stanovach o psovi neni zminka. Je tato smernice zavazna kdyz rozuctovani neni v souladu se stanovami?

Aktuálně je na stránce zobrazeno 1 vlákno odpovědi
 • Autor
  Odpovědi
  • #11231
   Pavel Pavel
   Účastník

   Petro,

   podle § 1208/e NOZ do působnosti shromáždění patří mj. rozhodování o rozúčtování cen služeb na jednotky.

   Podle § 1209 NOZ můžete do tří měsíců napadnout toto rozhodnutí u soudu.

   Musíte ale k tomu mít “důležitý důvod”. Jak znám judikaturu NS a ÚS, tak ve Vašem případě se o důležitý důvod nejedná.

   Naopak rozhodnutí shromáždění má racionální jádro, když už chcete služby rozpočítávat podle něčeho jiného než jsou m2 jednotky. Pejskaři určitě častěji jezdí výtahem a více svítí ve společných prostorách.

   U nás neměřené služby rozpočítáváme podle velikosti jednotky a takovéto spory nemáme.

   Hezký den!

    

   Odpovědět
   • #11233
     lojza
    Host

    Podle tvé odpovědi tipuji, že ve vašem SVJ (předpokládám že jsi ten Pavel co si myslím), žádné “pejskaře” nemáte, jinak bys mluvil jinak, ale nejde jen o “pejskaře”. Ale to už se dostávám k předchozím diskuzím na toto téma, kdy jsem oponoval tím, že proč by měla jedna osoba obývající byt o velikosti 100mq a byt opouští 1x za dva dny doplácet na rodinu se čtyřmi a více členy, bydlí v 65mq a jsou celý den mobilní.

    Odpovědět
    • #11240
      Petr
     Host

     Většina rozumných SVJ rozúčtovává tyto služby podle plochy jednotky, nikoli podle počtu osob. SVJ nemá jak ověřit nahlášený počet osob.

     Odpovědět
    • #11241
      lojza
     Host

     Máš tam chybu! Napsal bych “vetšina líných SVJ…” !!

     Odpovědět
    • #11242
     Pavel Pavel
     Účastník

     Petře,

     souhlasím s Vámi.

     Píšu to opakovaně, “protiargumentem” několika jedniců je jen snaha o nedosažitelnou spravedlnost, nikoliv návod, jak zjistit počet rozhodných osob, aniž by se zavedl nějaký šmírovací systém.

     U nás máme 141 jednotek a rozumné členy SVJ, takže podle osob se nic nerozpočítává.

     Hezký den!

     Odpovědět

    • #11245
      lojza
     Host

     Být tebou tak se zeptám právě nějakého “rozumného” člena, který dle mého příkladu by se u vás taky jistě našel, jak se dívá na to, že doplácí na jiné.

     Jediné co u tebe chápu, je to, že 141bj , kde se někteří ani za celý život nepotkají je něco jiného než 18bj. To tu “lenost” SVJ částečně omlouvá ale nic to nemění na podstatě věci.

     Nazdar!

     Odpovědět
  • #11673
    lake
   Host

   Petro, napřed si přečtěte vaše stanovy. Napsala jste pouze že v nich “není o psovi ani zmínka”. Tato informace je sama o sobě bezcenná.

   Rozhodující je zda ve stanovách máte uvedena pravidla pro rozúčtování služby “výtah”. Pokud to v nich je uvedeno, pak způsob rozúčtování služby “výtah” nelze měnit jiným způsobem než schválením nových stanov. Jakékoliv usnesení rozporné se stanovami je neplatné a nevymahatelné (přesněji řečeno – je neúčinné a nevymahatelné vůči tomu vlastníkovi, který prokazatelně poukáže na rozpor usnesení se stanovami a odmítne stanovy porušovat).

   Pokud ovšem ve stanovách nemáte pravidla rozúčtování uvedena, pak (podle zákona č. 67/2013 Sb. o službách) o tom může kdykoliv rozhodnout SVJ – tedy buď shromáždění, nebo i jen statutární orgán Vašeho společenství. Změna bude účinná teprve od počátku následujícího zúčtovacího období.

   Odpovědět
Aktuálně je na stránce zobrazeno 1 vlákno odpovědi
Odpověď na: Poplatky za psa

Pravidla diskuzního fóra naleznete zde.
Your account can't use Advanced BBCodes, they will be stripped before saving.

Osobní informace:
Log in with your credentials

Forgot your details?