Poplatky za psa

Zvolené téma obsahuje celkem 7 odpovědí. Do diskuze (2 diskutující) se naposledy zapojil uživatel  lake a poslední změna proběhla před 1 měsícem, 2 týdny.

 • Vytvořil
  Téma
 • #11222 odpověď

  Petra

  SVJ si na shromazdeni schvalilo smernici kde se bude platit za psa jako dalsi osobu pro rozuctovani nakladu na vytah a spolecnou elektrinu. Pritom ve stanovach o psovi neni zminka. Je tato smernice zavazna kdyz rozuctovani neni v souladu se stanovami?

 • Autor
  Odpovědi
 • #11231
  Pavel Pavel 
  Účastník

  Petro,

  podle § 1208/e NOZ do působnosti shromáždění patří mj. rozhodování o rozúčtování cen služeb na jednotky.

  Podle § 1209 NOZ můžete do tří měsíců napadnout toto rozhodnutí u soudu.

  Musíte ale k tomu mít “důležitý důvod”. Jak znám judikaturu NS a ÚS, tak ve Vašem případě se o důležitý důvod nejedná.

  Naopak rozhodnutí shromáždění má racionální jádro, když už chcete služby rozpočítávat podle něčeho jiného než jsou m2 jednotky. Pejskaři určitě častěji jezdí výtahem a více svítí ve společných prostorách.

  U nás neměřené služby rozpočítáváme podle velikosti jednotky a takovéto spory nemáme.

  Hezký den!

   

  odpověď
  • #11233
    lojza

   Podle tvé odpovědi tipuji, že ve vašem SVJ (předpokládám že jsi ten Pavel co si myslím), žádné “pejskaře” nemáte, jinak bys mluvil jinak, ale nejde jen o “pejskaře”. Ale to už se dostávám k předchozím diskuzím na toto téma, kdy jsem oponoval tím, že proč by měla jedna osoba obývající byt o velikosti 100mq a byt opouští 1x za dva dny doplácet na rodinu se čtyřmi a více členy, bydlí v 65mq a jsou celý den mobilní.

   odpověď
   • #11240
     Petr

    Většina rozumných SVJ rozúčtovává tyto služby podle plochy jednotky, nikoli podle počtu osob. SVJ nemá jak ověřit nahlášený počet osob.

    odpověď
   • #11241
     lojza

    Máš tam chybu! Napsal bych “vetšina líných SVJ…” !!

    odpověď
   • #11242
    Pavel Pavel 
    Účastník

    Petře,

    souhlasím s Vámi.

    Píšu to opakovaně, “protiargumentem” několika jedniců je jen snaha o nedosažitelnou spravedlnost, nikoliv návod, jak zjistit počet rozhodných osob, aniž by se zavedl nějaký šmírovací systém.

    U nás máme 141 jednotek a rozumné členy SVJ, takže podle osob se nic nerozpočítává.

    Hezký den!

    odpověď

   • #11245
     lojza

    Být tebou tak se zeptám právě nějakého “rozumného” člena, který dle mého příkladu by se u vás taky jistě našel, jak se dívá na to, že doplácí na jiné.

    Jediné co u tebe chápu, je to, že 141bj , kde se někteří ani za celý život nepotkají je něco jiného než 18bj. To tu “lenost” SVJ částečně omlouvá ale nic to nemění na podstatě věci.

    Nazdar!

    odpověď
 • #11673
   lake

  Petro, napřed si přečtěte vaše stanovy. Napsala jste pouze že v nich “není o psovi ani zmínka”. Tato informace je sama o sobě bezcenná.

  Rozhodující je zda ve stanovách máte uvedena pravidla pro rozúčtování služby “výtah”. Pokud to v nich je uvedeno, pak způsob rozúčtování služby “výtah” nelze měnit jiným způsobem než schválením nových stanov. Jakékoliv usnesení rozporné se stanovami je neplatné a nevymahatelné (přesněji řečeno – je neúčinné a nevymahatelné vůči tomu vlastníkovi, který prokazatelně poukáže na rozpor usnesení se stanovami a odmítne stanovy porušovat).

  Pokud ovšem ve stanovách nemáte pravidla rozúčtování uvedena, pak (podle zákona č. 67/2013 Sb. o službách) o tom může kdykoliv rozhodnout SVJ – tedy buď shromáždění, nebo i jen statutární orgán Vašeho společenství. Změna bude účinná teprve od počátku následujícího zúčtovacího období.

  odpověď
Odpověď na: Poplatky za psa

Pravidla diskuzního fóra naleznete zde.
Your account can't use Advanced BBCodes, they will be stripped before saving.

Osobní informace:
Přihlásit s uživatelskými údaji

Zapomněli jste heslo?