Poplatky za psa

  • Začal
    Téma
  • #11222 Reakce
    Petra
    Guest

    SVJ si na shromazdeni schvalilo smernici kde se bude platit za psa jako dalsi osobu pro rozuctovani nakladu na vytah a spolecnou elektrinu. Pritom ve stanovach o psovi neni zminka. Je tato smernice zavazna kdyz rozuctovani neni v souladu se stanovami?

Zobrazujeme 1 reakci
  • Author
    Reakce
    • #11231
      Pavel Pavel
      Participant

      Petro,

      podle § 1208/e NOZ do působnosti shromáždění patří mj. rozhodování o rozúčtování cen služeb na jednotky.

      Podle § 1209 NOZ můžete do tří měsíců napadnout toto rozhodnutí u soudu.

      Musíte ale k tomu mít “důležitý důvod”. Jak znám judikaturu NS a ÚS, tak ve Vašem případě se o důležitý důvod nejedná.

      Naopak rozhodnutí shromáždění má racionální jádro, když už chcete služby rozpočítávat podle něčeho jiného než jsou m2 jednotky. Pejskaři určitě častěji jezdí výtahem a více svítí ve společných prostorách.

      U nás neměřené služby rozpočítáváme podle velikosti jednotky a takovéto spory nemáme.

      Hezký den!

       

      Reakce
      • #11233
         lojza
        Guest

        Podle tvé odpovědi tipuji, že ve vašem SVJ (předpokládám že jsi ten Pavel co si myslím), žádné “pejskaře” nemáte, jinak bys mluvil jinak, ale nejde jen o “pejskaře”. Ale to už se dostávám k předchozím diskuzím na toto téma, kdy jsem oponoval tím, že proč by měla jedna osoba obývající byt o velikosti 100mq a byt opouští 1x za dva dny doplácet na rodinu se čtyřmi a více členy, bydlí v 65mq a jsou celý den mobilní.

        Reakce
        • #11240
           Petr
          Guest

          Většina rozumných SVJ rozúčtovává tyto služby podle plochy jednotky, nikoli podle počtu osob. SVJ nemá jak ověřit nahlášený počet osob.

          Reakce
        • #11241
           lojza
          Guest

          Máš tam chybu! Napsal bych “vetšina líných SVJ…” !!

          Reakce
        • #11242
          Pavel Pavel
          Participant

          Petře,

          souhlasím s Vámi.

          Píšu to opakovaně, “protiargumentem” několika jedniců je jen snaha o nedosažitelnou spravedlnost, nikoliv návod, jak zjistit počet rozhodných osob, aniž by se zavedl nějaký šmírovací systém.

          U nás máme 141 jednotek a rozumné členy SVJ, takže podle osob se nic nerozpočítává.

          Hezký den!

          Reakce

        • #11245
           lojza
          Guest

          Být tebou tak se zeptám právě nějakého “rozumného” člena, který dle mého příkladu by se u vás taky jistě našel, jak se dívá na to, že doplácí na jiné.

          Jediné co u tebe chápu, je to, že 141bj , kde se někteří ani za celý život nepotkají je něco jiného než 18bj. To tu “lenost” SVJ částečně omlouvá ale nic to nemění na podstatě věci.

          Nazdar!

          Reakce
    • #11673
       lake
      Guest

      Petro, napřed si přečtěte vaše stanovy. Napsala jste pouze že v nich “není o psovi ani zmínka”. Tato informace je sama o sobě bezcenná.

      Rozhodující je zda ve stanovách máte uvedena pravidla pro rozúčtování služby “výtah”. Pokud to v nich je uvedeno, pak způsob rozúčtování služby “výtah” nelze měnit jiným způsobem než schválením nových stanov. Jakékoliv usnesení rozporné se stanovami je neplatné a nevymahatelné (přesněji řečeno – je neúčinné a nevymahatelné vůči tomu vlastníkovi, který prokazatelně poukáže na rozpor usnesení se stanovami a odmítne stanovy porušovat).

      Pokud ovšem ve stanovách nemáte pravidla rozúčtování uvedena, pak (podle zákona č. 67/2013 Sb. o službách) o tom může kdykoliv rozhodnout SVJ – tedy buď shromáždění, nebo i jen statutární orgán Vašeho společenství. Změna bude účinná teprve od počátku následujícího zúčtovacího období.

      Reakce
Zobrazujeme 1 reakci
V reakci na: Poplatky za psa

Pravidla diskuzního fóra naleznete zde.
Your account can't use Advanced BBCodes, they will be stripped before saving.

Informace o vás:




Log in with your credentials

Forgot your details?