Poplatky, fond oprav SVJ a další příšery

Úvod Fóra Všechny kategorie Legislativa Poplatky, fond oprav SVJ a další příšery

 • Toto téma je prázdné.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 vlákna odpovědí
 • Autor
  Příspěvky
  • #26092 Odpovědět
   Natali
   Host

   Dobýt den, mám dotaz. Dle nájemní smlouvy jsem mandantem majitele bytu a přebírá veškeré povinnosti co se týče placení fondu oprav +měsíční poplatky. Mije chyba, že jsem si smlouvu nezkontrolovala u právníka, vše je velice krásně zabaleno, takže lajk nemá šanci. Bydlím v bytě už 5 rokem a v slepé víře, že smlouva, kterou každý rok podupusuji je pořád se stejnými podmínkami se ukázala velice chybnou. V samotné smlouvě se uvádí částka za nájem a poplatky, nikoliv ale suma za fond oprav. Ta je teď druhým rokem úplně jiná a nikdo mi nechce sdělit,kolik vlastně tento slavný fond oprav je. Měsíčně na poplatcích platíme 5.500 a to bez elektřiny. Byt je 3+1,novostavba. Za co jsou tito poplatky? Proč na začátku nového roku platíme vyúčtování za nedoplatek fond oprav 16.000? Pred loni 5.000? Letos 13.000. Platím a nemůžu vědět za co, to mi řekli na Sjv, jelikož tabulce vytvořenou ve Wordu od majitele prostě nevěřím. Co můžu dělat?

  • #26136 Odpovědět
   MilanMkujbcmku03375
   Host

   Jediná rada: sebrat všechny smlouvy a podobné doklady a promptně navštívit DOBRÉHO právníka, který se zabývá touto problematikou.

   Poučení pro případné příště je jasné – nejprve přečíst, nechat si vyložit nejasnosti a (nejlépe ještě po konzultaci s právníkem) nechat upravit smlouvu a teprve poté podepsat.

  • #26139 Odpovědět
   Ladislav Laker
   Host

   Natali, Váš dotaz je bohužel za hranicí srozumitelnosti. Odpověď byste mohla dostat jedině po podrobnějším doplnění.

   Jediné co je zřejmé z Vašeho dotazu je to, že jste mandantem. Mandátní smlouva jako smluvní typ ovšem už 7 let neexistuje. Navíc se jednalo o smluvní typ použitelný pouze mezi podnikateli – a Vy nejspíše podnikatelem nejste. Jde buď o ujednání absolutně neplatné, nebo jde podle obsahu spíše o smlouvu příkazní podle zákona č. 89/2012 Sb., občanslý zákoník.

   Dále: jako “mandant” (nebo spíše příkazce)  jste v postavení osoby, pro kterou jiná osoba (mandatář) něco zařizuje a dostává za to smluvenou odměnu. Nenapsala jste ale nic o tom (1) kdo je mandatářem, (2) jakou Vaši záležitost pro Vás zařizuje, a (3) jakou odměnu za to dostává. Na naprosto nesrozumitelný dotaz není možné odpovědět.

   Nerozumím ani proč se zmiňujete o jakémsi “fondu oprav”. S tím nemáte jako nájemce naprosto nic společného – nemá to žádnou souvislost ani s nájemným, ani s platbou za služby spojené s užíváním bytu. Máte – li v nájemní smlouvě uvedno něco o “fondu oprav”, pak takové ujednání je nejspíše od počátku neplatné. Bez jednoznačných, určitých a srozumitelných informací z Vaší strany není možné napsat nic definitivního.

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 vlákna odpovědí
Odpověď na: Poplatky, fond oprav SVJ a další příšery

Pravidla diskuzního fóra naleznete zde.
Your account can't use Advanced BBCodes, they will be stripped before saving.

Osobní informace:
Cookie Consent with Real Cookie Banner