Pojem příjemce služeb, vyhl. 269/2015 Sb.

  • Vytvořil
    Téma
  • #2372 Odpovědět
    František
    Host

    Lze z kontextu celkového textu vyhlášky 269/2015 Sb. tvrdit, že v §3 měli zákonodárci na mysli
    “příjemce služeb po celé zúčtovací období” a v §5 “příjemce služeb po část zúčtovacího období”?

Aktuálně je na stránce zobrazeno 0 vláken odpovědí
  • Autor
    Odpovědi
    • #2645

      Vyhláška č. 269/2015 Sb., o rozúčtování nákladů na vytápění a společnou přípravu teplé vody pro dům, je prováděcím předpisem zákona č. 67/2013 Sb., kterým se upravují některé otázky související s poskytováním plnění spojených s užíváním bytů a nebytových prostorů v domě s byty. Definice „příjemce služby“ je přitom uvedena v ustanovení § 2 písm. b) zákona, podle kterého je příjemcem služby (1) nájemce bytu, nebo (2) vlastník jednotky podle zákona upravujícího bytové spoluvlastnictví. Tato definice se vztahuje také vyhlášku a nepočítá s žádným časovým hlediskem, jedná se o obecnou definici subjektu, kterému jsou poskytovány služby. Vámi uvedená ustanovení vyhlášky se vztahují na způsob rozúčtování nákladů na teplo, přičemž v § 3 vyhlášky je stanoven základní postup rozúčtování a v § 5 vyhlášky jsou uvedeny zvláštní způsoby rozúčtování v různých situacích.

      Odpovědět
Aktuálně je na stránce zobrazeno 0 vláken odpovědí
Odpověď na: Pojem příjemce služeb, vyhl. 269/2015 Sb.

Pravidla diskuzního fóra naleznete zde.
Your account can't use Advanced BBCodes, they will be stripped before saving.

Osobní informace:




Log in with your credentials

Forgot your details?