Podnájemník – vystěhování

Zvolené téma obsahuje celkem 2 odpovědi. Do diskuze (2 diskutující) se naposledy zapojil uživatel  lojza a poslední změna proběhla před 2 týdny, 6 dny.

  • Vytvořil
    Téma
  • #14684 odpověď

    Martina

    Dobrý den,
    jak je to v případě podnájemní smlouvy, kdy nájemník – člen družstva podnajímá družstevní byt další osobě. Jaká platí pravidla pro vystěhování podnájemníka pro porušování podnájemní smlouvy (neplacení podnájmu) ?? Je to shodné jako situace nájemník x majitel bytu ?
    Děkuji

  • Autor
    Odpovědi
  • #16155
    Mgr. Jan Eisenreich Mgr. Jan Eisenreich 
    Účastník

    Pokud to není ujednáno ve stanovách družstva jinak, pro nájem družstevního bytu použijí ustanovení upravující běžný nájem bytu dle § 741 odst. 1 OZ. Logicky lze vyvodit, že se tento postup užije i v případě podnájmu. Vypovězení podnájmu bez výpovědní doby z důvodu závažného porušení povinnosti podnájemníka dle § 2252 odst. 1 OZ., a to neplacení měsíčního podnájemného, může vykonat pouze nájemník družstevního bytu.

    odpověď
    • #16361
       lojza

      Když pominu paragrafy a erudované odpovědi od různých “lékárníků”, tak mi z toho vychází jednoduchá odpověď.

      Vy jste členem BD, náklady platíte na účet BD, pokud vám BD schválilo podnájem tak veškeré vaše závazky vůči BD zůstávají beze změny.

      To co jste si v rámci podnájemní smlouvy dojednala s podnájemcem je vaše věc, ale pořád platí, že BD bude po vás požadovat daný nájem.

      Pokud máte nesolventního podnájemníka, tak máte bohužel smůlu, ale závazky vůči BD bych raději plnil a poučil se do budoucna ohledně výběru podnájemníka.

      odpověď
Odpověď na: Podnájemník – vystěhování

Pravidla diskuzního fóra naleznete zde.
Your account can't use Advanced BBCodes, they will be stripped before saving.

Osobní informace:




Log in with your credentials

Forgot your details?