Podnájemník – vystěhování

 • Začal
  Téma
 • #14684 Reakce
  Martina
  Guest

  Dobrý den,
  jak je to v případě podnájemní smlouvy, kdy nájemník – člen družstva podnajímá družstevní byt další osobě. Jaká platí pravidla pro vystěhování podnájemníka pro porušování podnájemní smlouvy (neplacení podnájmu) ?? Je to shodné jako situace nájemník x majitel bytu ?
  Děkuji

Zobrazujeme 0 reakcí
 • Author
  Reakce
  • #16155

   Pokud to není ujednáno ve stanovách družstva jinak, pro nájem družstevního bytu použijí ustanovení upravující běžný nájem bytu dle § 741 odst. 1 OZ. Logicky lze vyvodit, že se tento postup užije i v případě podnájmu. Vypovězení podnájmu bez výpovědní doby z důvodu závažného porušení povinnosti podnájemníka dle § 2252 odst. 1 OZ., a to neplacení měsíčního podnájemného, může vykonat pouze nájemník družstevního bytu.

   Reakce
   • #16361
     lojza
    Guest

    Když pominu paragrafy a erudované odpovědi od různých “lékárníků”, tak mi z toho vychází jednoduchá odpověď.

    Vy jste členem BD, náklady platíte na účet BD, pokud vám BD schválilo podnájem tak veškeré vaše závazky vůči BD zůstávají beze změny.

    To co jste si v rámci podnájemní smlouvy dojednala s podnájemcem je vaše věc, ale pořád platí, že BD bude po vás požadovat daný nájem.

    Pokud máte nesolventního podnájemníka, tak máte bohužel smůlu, ale závazky vůči BD bych raději plnil a poučil se do budoucna ohledně výběru podnájemníka.

    Reakce
Zobrazujeme 0 reakcí
V reakci na: Podnájemník – vystěhování

Pravidla diskuzního fóra naleznete zde.
Your account can't use Advanced BBCodes, they will be stripped before saving.

Informace o vás:
Log in with your credentials

Forgot your details?