podnajem teplo

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (2 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Jarmila Trčková, ista Česká republika Jarmila Trčková, ista Česká republika a poslední změna proběhla před 4 měsíci, 3 týdny.

 • Vytvořil
  Téma
 • #10079 odpověď

  Honza

  Dobry den, chci se zeptat jak rozpocitat teplo pokud podnajemnik nebydli v byte cely kalendarni rok. Jsou zde instalovane merice tepla. Teplo je zajisteno kotlem ve sklepe a ten je ohrivan plynem. Jeden kotel pro cely dum. Na merici skaci 3 ruzna cisla a nic jsem z nich nevycetl. Na rocnim vyuctovani neni uveden pocatecni ani konecny stav, jen celkova cena. Dekuji za inspiraci.

 • Autor
  Odpovědi
 • #10308

  V případě změny uživatele (i nájemníka) lze požádat poskytovatele služeb (SVJ, BD) o provedení rozúčtování se změnou doby užívání. Rozúčtovatel pak dle stavů bytových přístrojů provede rozúčtování dle doby užívání v souladu s legislativou, která řeší jak takové rozúčtování provést. Pokud nejsou k dispozici stavy při změně uživatele jsou jak základní tak i spotřební náklady na teplo rozděleny dle dlouhodobých průměrů klimatické náročnosti. K instalovanému měřiči tepla určitě existuje návod na provedení samoodečtu. Doporučuji pisateli, aby se se svým dotazem obrátil na poskytovatele služeb.

  odpověď
Odpověď na: podnajem teplo

Pravidla diskuzního fóra naleznete zde.
Your account can't use Advanced BBCodes, they will be stripped before saving.

Osobní informace:
Přihlásit s uživatelskými údaji

Zapomněli jste heslo?