podnajem teplo

Zvolená otázka obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (2 hlasy) se naposledy zapojil uživatel Jarmila Trčková, ista Česká republika Jarmila Trčková, ista Česká republika a poslední změna proběhla před 1 m, 2 t.

 • Tvůrce
  Téma
 • #10079 Odpovědět

  Honza

  Dobry den, chci se zeptat jak rozpocitat teplo pokud podnajemnik nebydli v byte cely kalendarni rok. Jsou zde instalovane merice tepla. Teplo je zajisteno kotlem ve sklepe a ten je ohrivan plynem. Jeden kotel pro cely dum. Na merici skaci 3 ruzna cisla a nic jsem z nich nevycetl. Na rocnim vyuctovani neni uveden pocatecni ani konecny stav, jen celkova cena. Dekuji za inspiraci.

 • Autor
  Odpovědi
 • #10308

  V případě změny uživatele (i nájemníka) lze požádat poskytovatele služeb (SVJ, BD) o provedení rozúčtování se změnou doby užívání. Rozúčtovatel pak dle stavů bytových přístrojů provede rozúčtování dle doby užívání v souladu s legislativou, která řeší jak takové rozúčtování provést. Pokud nejsou k dispozici stavy při změně uživatele jsou jak základní tak i spotřební náklady na teplo rozděleny dle dlouhodobých průměrů klimatické náročnosti. K instalovanému měřiči tepla určitě existuje návod na provedení samoodečtu. Doporučuji pisateli, aby se se svým dotazem obrátil na poskytovatele služeb.

  Odpovědět
Reakce na: podnajem teplo

Pravidla diskuzního fóra naleznete zde.
Your account can't use Advanced BBCodes, they will be stripped before saving.

Informace o vás:
Přihlásit s uživatelskými údaji

Zapomněli jste heslo?