podmínky přijetí nového člena družstva

Zvolené téma obsahuje celkem 2 odpovědi. Do diskuze (2 diskutující) se naposledy zapojil uživatel  lojza a poslední změna proběhla před 5 měsíci.

 • Vytvořil
  Téma
 • #10175 odpověď

  HenryX

  Dobrý den, potřeboval bych poradit v následující věci. Když před 10 lety vznikalo družstvo, do družstva jsem nevstoupil a zůstal v nájmu. Nyní mám zájem o vstup a předpokládal jsem stejné podmínky, za jakých vstupovali do družstva ostatní před 10 lety. Dostal jsem informaci, že to není možné. Rozdíl je prý v tom, že tito postupně splácejí odhadní cenu bytu, stanovenou před 10 lety. U mě jsou ale stanoveny podmínky tak, že by byla splácena taková hodnota bytu, která by vycházela nyní z aktuální odhadní ceny bytu, která je výrazně vyšší než před 10 lety. Má na tento postup družstvo nárok? Není to diskriminace nového člena?? Vždyť v bytě bydlím stejně dlouho jako ostatní a platím nájem.

 • Autor
  Odpovědi
 • #10182
  Pavel Pavel 
  Účastník

  Henry,

  samozřejmě žádný nárok na stejné podmínky jako měli ostatní členové družstva před 10 lety nemáte. Ověřit si to můžete v ZOK a ve stanovách. Nic tam nenajdete.

  Dokonce pokud by tak představenstvo postupovalo, konalo by v rozporu s § 159 NOZ.

  Představte si situaci, že by za těch 10 let klesly ceny bytů na polovinu. Také byste trval na stejných podmínkách jako měli ostatní před 10 lety a chtěl platit dvojnásobek současné ceny?

  Udělaj jste chybu, to je celé.

  Hezký den!

  odpověď
 • #10214
   lojza

  Jenom taková “technická”. Ty jsi před 10-lety nezůstal v nájmu ale v podnájmu. V nájmu totiž zůstali ti, vstoupili do družstva a byla s nimi sepsána nájemní smlouva (předpokládám na dobu neurčitou). Ty jsi obyčejný podnájemník, který se teď domáhá vstupu do BD, protože ti bylo líto dát před 10-lety pár “drobáků” na členský poplatek!

  Měli jsme před cca 25 lety podobnou situaci, kdy asi 3 osoby se nechtěli stát členy družstva kvůli členskému poplatku 3.100Kč. Nakonec si to rozmysleli a myslím, že do dneška nelitují.

  odpověď
Odpověď na: podmínky přijetí nového člena družstva

Pravidla diskuzního fóra naleznete zde.
Your account can't use Advanced BBCodes, they will be stripped before saving.

Osobní informace:
Storno

Přihlásit s uživatelskými údaji

Zapomněli jste heslo?