plná moc na shromáždění

Úvod Fóra Všechny kategorie Správa domu plná moc na shromáždění

 • Toto téma je prázdné.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 3 vlákna odpovědí
 • Autor
  Příspěvky
  • #26898 Odpovědět
   Petrak
   Host

   Dobrý den, prosím o rychlou radu. Máme před sebou shromáždění, na které mi cca 10 lidí udělilo plnou moc. Aktuálně se ale z pracovních důvodů nemohu shromáždění účastnit. Jsou plné moci, které jsou na moje jméno, delegovány mojí plnou mocí na jiného člena statutárního orgánu platné?
   Velmi děkuji za váš názor, s pozdravem

  • #26899 Odpovědět
   MilanMkujbcmku03375
   Host

   Jste-li SVJ, není problém v počtu plných mocí na jednoho zmocněného (u družstev je!). Problém je v tom, že je-li plná moc vystavena členem na Vás (kdysi jsem se na toto ptal na jednom semináři, bylo mi řečeno, že nelze), domnívám se, že nejde “předelegovat” na někoho jiného.

  • #26900 Odpovědět
   Ladislav Laker
   Host

   Pane Petraku, ignorujte co zde napsal mku03375. Je zjevné, že se neorientuje v problematice.

   Podle § 438 zákona č. 89/2012 Sb. platí, že zástupce může pověřit dalšího zástupce, je-li to se zastoupeným ujednáno nebo vyžaduje-li to nutná potřeba; odpovídá však za řádný výběr jeho osoby.

   Jestliže jste za sebe ustanovil dalšího zástupce, pak bude na shromáždění hlasovat jako zástupce zástupce. Při tom se bude prokazovat plnou mocí od Vás i plnou mocí kterou Vám udělil vlastník jednotky.

  • #26901 Odpovědět
   MilanMkujbcmku03375
   Host

   L.L. – nevím, podle čeho soudíte, že se neorientuji v problematice. Proto jsem v odpovědi napsal, že mi takto byla stejná otázka zodpovězena na semináři pro členy výboru SVJ a odpověď byla od (myslím si) fundovaného právníka. Jelikož nejsem vystudovaný právník, bral jsem odpověď za bernou minci.

   Již jednou jsem napsal, že nebudu odpovídat na dotazy (tenkrát jste mě utřel jako loužičku po psovi, stejně jako dnes), udělal jsem chybu, že jsem se toho nedržel, druhou chybu již neudělám…

   • #26903 Odpovědět
    Ladislav Laker
    Host

    Pane mku03375, jestliže se necháváte tahat za nos od cizích osob, a neověřujete si fakta, je to zajisté jen Vaše rozhodnutí a Vaše lehkomyslnost. Ale když se pokoušíte tyto nesmysly šířit nekriticky dál, pak jste to Vy kdo škodí a uvádí tazatele v omyl.

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 3 vlákna odpovědí
Odpověď na: plná moc na shromáždění

Pravidla diskuzního fóra naleznete zde.
Your account can't use Advanced BBCodes, they will be stripped before saving.

Osobní informace:
Cookie Consent with Real Cookie Banner