placení za výtah

 • Začal
  Téma
 • #4435 Reakce
  Jaranov
  Guest

  Dobrý den , koupila jsem byt v SVJ.Byt se nachází v prvním patře a byla jsem informována,že v platbách je zahrnuta i platba za užívání výtahu.Jak mám postupovat,když výtah užívat nebudu a nechci tedy za ně ani platit ? Slyšela jsem,že v některých domech to tak mají.

Zobrazujeme 4 reakce
 • Author
  Reakce
  • #4436
   Pavel Pavel
   Participant

   Jaranov,

   jako spoluvlastník výtahu se nemůžete vyhnout placení nákladů souvisejících se samotnou existencí výtahu jako jsou opravy, údržba, revize.

   Hrazení nákladů spojených s užíváním, jako je elektřina, je někde upraveno tak, že z něho jsou vyloučeny osoby, které výtah neužívají resp. nemohou užívat, protože nemají od výtahu čip.

   Změna pravidel rozúčtování cen služeb je v kompetenci shromáždění podle § 1208/e NOZ.

   Víte o jakou částku se ročně jedná?

   Hezký den!

   Reakce
  • #4454
    Toman
   Guest

   Zdravím, tak jak píše Pavel, to máme u nás. Vlastníci bytů v přízemí a podle volby i v prvním patře nemají od výtahu čip, tudíž ho nemohou používat. Ti pak náklady na provoz výtahu nehradí.

   Reakce
   • #4456
     pepe
    Guest

    Toman

    Trochu si protiřečíte. Uvádíte, že to máte tak jak píše Pavel a obratem uvádíte, že náklady na provoz výtahu neplatí ti co nemají čip. Ale jak uvedl Pavel (a já s ním souhlasím) náklady na provoz jsou i revize, údržba a opravy, a na těch by se měli podílet všichni vlastníci. Měl jste asi na mysli pouze náklady na spotřebovanou el.energii (většinou 3-fázový elektroměr, určený pouze pro výtah).

    Reakce
    • #4457
      Toman
     Guest

     Reagoval jsem především na ten čip, s rozúčtováním je to tak, jak píšete Vy, pepe.  Bez čipu nehradí pouze vlastní provoz výtahu, tedy elektřinu. Ostatní náklady na provoz výtahu jdou i za nimi, i když se jim to moc nelíbí.

     Reakce
  • #5817
    Radovan
   Guest

   To snad není možné, žasnu jak někteří uvažují…

   Reakce
  • #9812
   Vytahy_Server Vytahy_Server
   Participant

   Vše je na dohodě všech vlastníků bytů v SVJ.

   Lze se tedy dohodnout že se vlastníci bytů v 1. patře nebudou podílet na platbách za elektřinu potřebnou k provozu výtahu a platbách za [Externí odkaz] pro zobrazení se prosím přihlašte. Servisní firma poté dveře výtahu v 1. patře zablokuje a všichni jsou spokojení.

   Jak již zde bylo zmíněno platby za provoz výtahu lze řešit i pomocí čipů. Kdo nechce platit nedostane čip a [Externí odkaz] pro zobrazení se prosím přihlašte si nemůže nikdy spustit. Opět je ale nutná dohoda všech vlastníků bytů.

   Reakce
   • #10584
    MilanMkujbc MKU03375
    Guest

    Když jsem se dotazoval u firmy, která nám servisuje výtahy, jak by to bylo s vyřazením možnosti jízdy do 1. patra (v domovním řádě máme, že vlastníci z přízemí a 1. patra nehradí náklady na vlastní provoz výtahu), bylo mi řečeno, že z bezpečnostních důvodů to možné není, např. z důvodu přepravy nemocného/zraněného. Řešíme tedy tento problém tak, že uživatelé bytů v 1. patře se budou podílet na vlastních nákladech na provoz výtahu v rozsahu 50% proti uživatelům z vyšších pater.

    Spravedlivě to však nikdy nejde stanovit.

    Reakce
  • #10068
    Gabra
   Guest

   Domnivam se,ze otazka placeni vytahu je zcela v kompetenci inteligence kazdeho vlastnika bytu ve  vicepodlaznim domu,se zretelem k NOZ a k prislusnym zakonum o sluzbach v SVJ.Pravdou ale je ze nejvice o placeni vytahu krici ti,co bydli nejvyse a jeste jsou viceclenna rodina a s cetnymi navstevami.Co takovy vlastnik prizemi,ktery vytahem jezdit nema kam,ten aby si za uhradu placeni vytahu dal do vytahu kreslo a cetl si tam knizku a nejlepe ve spickovych hodinach,kdy kazdy pospicha.

   Reakce
   • #10069
     lojza
    Guest

    “Domnivam se,ze otazka placeni vytahu je zcela v kompetenci inteligence kazdeho vlastnika bytu ve  vicepodlaznim domu,se zretelem k NOZ a k prislusnym zakonum o sluzbach v SVJ.”

    Bože, co to je za blábol?? Už to tu bylo řečeno jasně a stručně, opravy, údržba a revize všichni. El.energie spotřebovaná vlastním provozem výtahu pouze ti, co mají k výtahu “přístup”.

    A “spickovyma hodinama” jsi to dorazil(a). To jsou jako hodiny nějakého pana Spicka??

    Když neumíš psát česky, tak raději nic nepiš!

    Reakce
Zobrazujeme 4 reakce
V reakci na: placení za výtah

Pravidla diskuzního fóra naleznete zde.
Your account can't use Advanced BBCodes, they will be stripped before saving.

Informace o vás:
Log in with your credentials

Forgot your details?