Oznámení hlasování per rollam

 • Toto téma obsahuje celkem 3 odpovědi. Do diskuze (1 diskutující) se naposledy zapojil uživatel MilanMkujbcmku03375 a poslední změna proběhla před 1 měsícem a 3 týdny.
 • Vytvořil
  Téma
 • #28008 Odpovědět
  PasscallPasscall
  Účastník

  Dobrý den,
  chtěl bych se zeptat na povinnost oznámení hlasování per rollam. Pokud výbor svolává shromáždění, je povinen tuto skutečnost oznámit nejméně 30 dní před dnem jeho konání. Pokud by se využilo hlasování per rollam, musí výbor oznámit vlastníkům jednotek svůj záměr a vlastní hlasování může proběhnout po 30 dnech ode dne tohoto oznámení s tím, že vlastníci jednotek mají 15 dní na vyjádření anebo se výbor rozhodne využít hlasování per rollam, předloží vlastníkům podklady a ti mají 15 dní na vyjádření. Jde mi o to, jestli i při hlasování per rollam se musí dodržet lhůta 30 dní.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 1 vlákno odpovědi
 • Autor
  Odpovědi
  • #28011
    Ladislav Laker
   Host

   Směšujete dohromady dvě nesouvsející události.  Zasedání shromáždění je jedna věc. Rozhodování vlastníků jednotek mimo zasedání shromáždění je druhá věc, naprosto odlišná od té první.

   Pro hlasování per rollam podle § 1211 ovšemže platí, že zákon nezná nic takového jako “oznámení záměru” ani nezmiňuje žádnou “lhůtu 30 dní”. Něco takového by mohlo být obsaženo jedině ve vašich stanovách. Ty je třeba přečíst si dříve než pokládáte dotaz na tomto fóru. My přece neznáme stanovy vašeho SVJ.

   Odpovědět
  • #28013
   Passcall Passcall
   Účastník

   Jaký je tedy správný postup výboru při hlasování per rollam?

   Odpovědět
   • #28015
    MilanMkujbc mku03375
    Host

    Myslím, že pan L.L. jasně uvedl, že nezná stanovy Vašeho SVJ, takže nelze “fundovaně” odpovědět. A proto 2 otázky: 1) obsahují stanovy Vašeho SVJ možnost hlasování mimo zasedání (per rollam)? 2) obsahují stanovy Vašeho SVJ něco jako oznamování hlasování per rollam?

    Odpovědět
Aktuálně je na stránce zobrazeno 1 vlákno odpovědi
Odpověď na: Oznámení hlasování per rollam

Pravidla diskuzního fóra naleznete zde.
Your account can't use Advanced BBCodes, they will be stripped before saving.

Osobní informace:
Log in with your credentials

Forgot your details?