Osvobození od daně – dar do SJM

  • Toto téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (1 diskutující) se naposledy zapojil uživatel PavelPavel a poslední změna proběhla před 1 rokem a 3 měsíci.
  • Vytvořil
    Téma
  • #22342 Odpovědět
    David
    Host

    Dobrý den, zajímalo by mne zdanění darování nemovitosti v jednom případě. Jedná se o darování do SJM od matky jednoho z manželů, je tento příjem osvobozen pro oba manžele nebo pouze pro jednoho – toho přibuzného?

    Velice děkuji

    David

Aktuálně je na stránce zobrazeno 0 vláken odpovědí
  • Autor
    Odpovědi
    • #22371
      Pavel Pavel
      Účastník

      Davide,

      mělo by se jednat o osvobozený příjem podle § 10/3/c/1 ZDP, protože se jedná v případě manželů o příjem od příbuzného v linii přímé a příjem od rodiče manžela.

      Dovolím si upozornit, že pokud by se jednalo o dar nad 5 mil. Kč, tak se takový dar musí oznámit podle § 38v ZDP, jinak hrozí sankce podle § 38 w ZDP.

      Hezký den!

      Odpovědět
Aktuálně je na stránce zobrazeno 0 vláken odpovědí
Odpověď na: Osvobození od daně – dar do SJM

Pravidla diskuzního fóra naleznete zde.
Your account can't use Advanced BBCodes, they will be stripped before saving.

Osobní informace:




Log in with your credentials

Forgot your details?