Oprava terasy- izolace

Úvod Fóra Všechny kategorie Rekonstrukce domu Oprava terasy- izolace

 • Toto téma je prázdné.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 vlákna odpovědí
 • Autor
  Příspěvky
  • #2379 Odpovědět
   Věra Dlouhá
   Host

   Dobrý den,jsme SVJ a řešíme opravu izolace terasy,která je součástí jednoho bytu, ale zároveň tvoří střechu 2 garáží do kterých zatéká. SVJ chce uhradit pouze část faktury za izolaci a zbytek požaduje od vlastníka bytu a 2 vlast.garáží. Je to správný postup? Četla jsem ,že dle NOZ č.89/2012 Sb. do společ.prostor patří i izolace. Dále ,že i u starších domů dle zákona  o vlastnictví bytů se na terasu nahlíží jako na střechu- pak je to společná část. Výbor SVJ však s tímto tvrzením nesouhlasí. Pokládku dlažby si bude hradit vlastník bytu.Spor se týká pouze nákladů za izolaci terasy.

   Děkuji za Vaši odpověď

   S pozdravem Dlouhá

    

    

  • #12142 Odpovědět
   Silva
   Host

   Myslím si, že jste postupovali správně. Nás teď čeká něco podobného, tak jsem ráda za každé info. Ale raději si to také ještě ověřím. Případně se zkusím optat [Externí odkaz] pro zobrazení se prosím přihlašte firmy, kterou jsem si na to najala a snad mi poradí. Oni už budou mít snad nějaké zkušenosti s těmahle právníma záležitostma.

  • #12329 Odpovědět
   lake
   Host

   Dotaz je neúplný, proto nelze jednoznačně odpovědět.

   V první řadě si zjistěte zda jde o dům rozdělený na jednotky podle zákona č. 72/1994 Sb., nebo podle zákona č. 89/2012 Sb..  V obou případech platí, že podrobnosti o vlastnictví jednotlivých částí stavby najdete v Prohlášení vlastníka budovy.  Pokud výbor SVJ nemá Prohlášení k dispozici, pak jeho členové jsou zjevně neschopní.  Kopii Prohlášení si můžete obstarat, je uloženo ve sbírce listin Katastrálního úřadu.

   Pojmy “místnost”, “balkon”, “lodžie”, “terasa” označují pouze prázdný prostor! Tedy vzduch. Nic více. Je-li např. u bytu terasa přístupná pouze z tohoto bytu, jedná se zpravidla pouze o prázdný prostor, ohraničený SPOLEČNOU podlahou, SPOLEČÝM zábradlím a SPOLEČNÝMI stěnami. Opak by musel být v Prohlášení vlastníka výslovně uveden.

   V některých prohlášeních se výslovně uvádí, že dlažba lodžie/balkonu/terasy je vyčleněna do vlastnictví vlastníka jednotky. To znamená, že nášlapnou vrstvu (dlažbu) si v tomto případě mění (a samozřejmě i platí) on sám.  Ovšem další stavební prvky tvoří společnou část domu (vodorovná nosná část, hydroizolační vrstva, okapy, zábradlí, omítka svislých zdí). Pokud Prohlášení neobsahuje něco jiného, pak tyto části jsou logicky společné – a tedy jejich úhradu nesou společně všichni vlastníci jednotek.

   To platí, pokud v Prohlášení není výslovně určeno, že konkrétní společné části spravuje vlastník jednotky na svůj náklad. Přečtěte si tedy Prohlášení vlastníka.

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 vlákna odpovědí
Odpověď na: Oprava terasy- izolace

Pravidla diskuzního fóra naleznete zde.
Your account can't use Advanced BBCodes, they will be stripped before saving.

Osobní informace: