Odtah digestoře

Úvod Fóra Všechny kategorie Rekonstrukce domu Odtah digestoře

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 4 vlákna odpovědí
 • Autor
  Příspěvky
  • #24257 Odpovědět
   Jeronimo
   Host

   Prosím o radu. Při zapojení nové digestoře v domku po otci jsem zjistil, že odtah končí volně na půdě. Vzhledem k tomu, že dům má novou střechu i fasádu, nechci tedy někde bourat nový komín. Proto jsem odtah napojil na komín od vývodu odpadní stoupačky. Digestoří se však nyní šíří silný zápach z toho odpadu, i když má odtah zpětnou klapku. Jak toto vyřešit? Pomůže nějaký těsnící vzduchotěsná klapka, či je třeba nějak upravit potrubí? Děkuji.

  • #24258 Odpovědět
   Ladislav Laker
   Host

   Snad je problém v tom, že mechanická zpětná klapka netěsní. Existují elektricky ovládané větrací ventily do bytových jader – hledejte na netu “elektrický talířový ventil”, “talířový ventil s elektrickým ovládáním”. Cena je od 1000 Kč. Ovládání ventilu byste napojil na okruh motoru digestoře.

   Je třeba dát pozor na provedení ventilu. Některé typy netěsní; mají i v zavřeném stavu štěrbinu pro stálý minimální odtah vzduchu z bytového jádra. Vy budete potřebovat ventil s těsněním.

  • #24259 Odpovědět
   Jeronimo
   Host

   Děkuji za odpověď. Nevím zda je nutné řešit drahou elektrickou variantu. Koukal jsem se teď po netu a našel několik mechanických záklopek s těsněním a přilnavou membránou, jež se otevírá pouze tlakem odsávaných par..

   Naskýtá se mi však otázka.. je v pořádku, že jsem odtah od digestoře napojil na vývod od stoupačky odtahu? Vývod digestoře je o cca metr níže a nechápu, proč se zápach tedy vrací dolu…

  • #26193 Odpovědět
   Guru238Guru238
   Účastník

   Pokud ještě nemáte vyřešeno, doporučuji inspirující čtení na odkaze

   [Externí odkaz] pro zobrazení se prosím přihlašte

  • #27559 Odpovědět
   ricci2v1ricci2v1
   Účastník

   Mohu poprosit zda máte zkušenost v rámci rekonstrukce posunutí otvoru digistoře v odvětrávací šachtě domu na jiné místo?

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 4 vlákna odpovědí
Odpověď na: Odtah digestoře

Pravidla diskuzního fóra naleznete zde.
Your account can't use Advanced BBCodes, they will be stripped before saving.

Osobní informace: