Nesrovnalosti ve vyučtování služeb

Úvod Fóra Všechny kategorie Byt Nesrovnalosti ve vyučtování služeb

 • Toto téma je prázdné.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 1 vlákno odpovědi
 • Autor
  Příspěvky
  • #26631 Odpovědět
   Jakub
   Host

   Dobrý den, momentálně řešíme problém s vyučtováním služeb. Majitel nám naučtoval nedoplatek 2500 Kč, ale podle faktur a zaplacených záloh podle podnájemní smlouvy, nám vychází obrovský přeplatek. Můžete mi prosím sdělit, zda jsou moje výpočty dobré? Takto jsem počítal vyučtování s předchozím majitelem.

   Na bytě 3+1 platíme za služby celkově 4400 Kč.
   Zálohy Elektřina 820/měsíc – 9840/rok
   Zálohy Plyn 100/měsíc – 1200/rok
   Záloha Služby na byt 3300/Měsíc – 39 600/rok
   Celkově zaplacené zálohy – 50 640 Kč ( nezapočítávám rozhlas atd.)

   Majitel nám poslal fatrury vyúčtování, ve které jsou částky za spotřebu takové.
   Vyúčtování Elektřina – 8362 Kč
   Vyučování Plyn – 1622 Kč
   Vyučování Služeb (Voda, teplo atd.) – 24 985 Kč
   Součet skutečných nákladů – 34 969 Kč

   Z toho mi vychází, že pokud majitel neplatí ještě nějaké další výdaje, tak by nám měl vzniknout přeplatek něco kolem 15 700 Kč?

   Mockrát děkuji za vaší odpověď Jakub

  • #26633 Odpovědět
   Ladislav Laker
   Host

   Jakube, jako podnájemce nejste v žádném právním vztahu s vlastníkem bytu. Jste pouze v právním vztahu s nájemcem bytu. Vaše námitky k vyúčtování můžete uplatňovat pouze vůči tomuto nájemci.

   Možná nájemce hradil vlastníkovi bytu něco navíc (nad rámec služeb spojených s užíváním bytu). Vy jako podnájemce ovšem hradíte nájemci jen to, co jste si s nájemcem sjednali ve vaší podnájemní smlouvě. Smlouva mezi vlastníkem bytu a nájemcem Vás nezajímá.

   • #26634 Odpovědět
    Jakub
    Host

    Dobrý den, omlouvám se, špatně jsem to tedy popsal. Máme tedy podnájemní smlouvu s nájemcem, ve které je uvedeno, že nájemce dokládá vyučtování a podle toho se buď doplácí nebo vrací. Jak se to tedy počítá? Neboli spíše jak se já mohu bránít vůči nesrovnalostem mezi fakturou služeb a zaplacenýma zálohama. Protože tady opravdu vzniká rozdíl těch cca 15ti tisíc. V případě, že má nájemce nějaké další výdaje je povinen nám to doložit ? Děkuji Jakub

    • #26641 Odpovědět
     Ladislav Laker
     Host

     Jakube, nájemce (jako příjemce služeb) dostává od vlastníka bytu (poskytovatele služeb) vyúčtování podle zákona č. 67/2012 Sb. Vyúčtování obsahuje jak uhrazené zálohy příjemcem služeb za zúčtovací období, tak i náklady skutečně vynaložené poskytovatelem služeb za zúčtovací období. Výsledkem tohoto vyúčtování je rozdíl obou částek: buď přeplatek, který vrací vlastník bytu nájemci, nebo nedoplatek, který uhradí nájemce vlastníkovi bytu.

     Vy máte právo aby Vám nájemce vyúčtoval poskytované služby. Vyjde při tom z nákladů skutečně vynaložených poskytovatelem služeb. Jako zálohy ovšem musí započítat ty zálohy, které jste tomuto nájemci uhradil Vy. Výsledkem tohoto vyúčtování je rozdíl obou částek: buď přeplatek, který vrací nájemce podnájemci, nebo nedoplatek, který uhradí podnájemce nájemci bytu.

     Pokud považujete toto vyúčtování za vadné, postupujte obdobně jak je uvedeno v zákoně č. 67/2013 Sb.: podejte námitku k vyúčtování a doručte ji nájemci. Uveďte v čem spatřujete chybu (z jakého důvodu považujete vyúčtování za vadné). Rozdíl dvou čísel si jistě můžete spočítat sám, a tak je na nájemci, aby vyúčtování opravil a doručil Vám bezchybnou verzi.

      

Aktuálně je na stránce zobrazeno 1 vlákno odpovědi
Odpověď na: Nesrovnalosti ve vyučtování služeb

Pravidla diskuzního fóra naleznete zde.
Your account can't use Advanced BBCodes, they will be stripped before saving.

Osobní informace: