Nedovolená rekonstrukce bytu

 • This topic is empty.
 • Začal
  Téma
 • #21856 Reakce
  Kamila
  Guest

  Potřebuji poradit jeden z vlastníků bytu v našem domě nerespektoval nosnou konstrukci domu a nepovoleně upravil svůj byt. Po upozornění z naší strany (SVJ) odmítá cokoliv měnit. Co můžeme nyní udělat a na koho se obrátit?
  Díky Kamila M.

Zobrazujeme 2 reakce
 • Author
  Reakce
  • #21890
   jiri.cerny3 Jiří Černý
   Guest

   Dobrý den,

   podat stížnost na stavební odbor k prošetření nepovolené úpravy společných konstrukcí domu. Dále negační žalobu k soudu k nařízení odstranění úpravy.

   Reakce
  • #22427
    Gabi
   Guest

   Tak to je dost přes čáru tedy. To si soused asi dělal tu rekonstrukci svépomocí že? Já si myslím, že je dobré si na to pozvat buď stavební firmu nebo si alespoň pořádně pozjišťovat co můžu a co ne. My jsme kupovali byt [Externí odkaz] pro zobrazení se prosím přihlašte do osobního vlastnictví, ale při rekonstrukci se chceme obrátit určitě na firmu a nedělat nějaké blbosti 🙂

   Reakce
  • #23264
    Ladislav Laker
   Guest

   S takovým případem mám čestvou zkušenost.  Nový vlastník jednotky si před nastěhováním do bytu nechal vybourat nosný panel v šířce 2 metry. Tedy zásah do hlavní nosné konstrukce bez souhlasu vlastníka stavby. Některý soused to ohlásil stavebnímu úřadu, a ten zahájil řízení o odstranění stavby.

   Na to stavebník okamžitě podal žádost o (dodatečné) povolení stavby, a doložil k tomu podklady, včetně posudku statika. Řízení o odstranění stavby se tím stalo bezpředmětným, protože SVJ netrvalo na odstranění neoprávněné stavební úpravy.

   Proběhla na místě prohlídka  stavby (na kterou stavební úřad pozval všechny vlastníky jednotek v domě). Námitky byly podány, což je možné nejpozději právě při této prohlídce. K pozdějším námitkám už úřad nebude přihlížet.

   Co bude dál – to se uvidí. Čeká se na rozhodnutí stavebního úřadu.

   Reakce
Zobrazujeme 2 reakce
V reakci na: Nedovolená rekonstrukce bytu

Pravidla diskuzního fóra naleznete zde.
Your account can't use Advanced BBCodes, they will be stripped before saving.

Informace o vás:
Log in with your credentials

Forgot your details?