nedoručené roční vyúčtování 2021

Úvod Fóra Všechny kategorie Správa domu nedoručené roční vyúčtování 2021

 • Toto téma je prázdné.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 vlákna odpovědí
 • Autor
  Příspěvky
  • #29000 Odpovědět
   Jarmila
   Host

   Dobrý den, prosím o radu. V našem SVJ byla vyměněna externí účetní za účetní firmu. Do dnešního dne jsme nedostali vyúčtování za loňský rok. Důvodem je prý předávání podkladů, díky kterému je vše opožděno. Pokud jsem zjistila správně, mělo být členům SVJ vyúčtování doručeno do 30.4. Na mail s mojí urgencí nikdo nereagoval. Jak bych měla postupovat? Děkuji.

  • #29001 Odpovědět
   MilanMkujbcmku03375
   Host

   Paragraf 7 zákona č. 67/2013 Sb. je jasný, toho nějaká změna účetní a předávání dokladů nezajímá (potažmo ani Vás ne). V paragrafu 13 téhož zákona naleznete i způsob stanovení pokuty za nedodané vyúčtování.
   Chcete-li hrát fair play (oproti SVJ), oznamte jim, že budete požadovat také penále – viz výše. Až si SVJ spočte, o kolik se jejich mlčení prodraží chod, třeba zareagují.

   • #29002 Odpovědět
    Jarmila
    Host

    Dobrý den, mku, děkuji za informaci. Předpokládám, že poskytovatelem služeb je firma, která zpracovává vyúčtování a příjemcem služeb je SVJ jako orgán. Vztahuje se uváděný paragraf také na vztah člen SVJ / výbor SVJ a může tedy i člen SVJ vymáhat po výboru pokutu z prodlení? I když chápu nesmyslnost tahání peněz z naší společné kasy. Při počtu 70 bytových jednotek by to byly velké peníze.

  • #29006 Odpovědět
   MilanMkujbcmku03375
   Host

   Kdo je poskytovatelem služeb, je definováno v paragrafu 2 písm. a) zákona č. 67/2013 Sb.

   Pokud jde o “tahání peněz ze společné kasy”, tady bych upozornil na zodpovědnost člena výboru SVJ, takže vzniklá škoda (pokuta apod.) by měla být po viníkovi vymáhána.

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 vlákna odpovědí
Odpověď na: nedoručené roční vyúčtování 2021

Pravidla diskuzního fóra naleznete zde.
Your account can't use Advanced BBCodes, they will be stripped before saving.

Osobní informace:
Cookie Consent with Real Cookie Banner