Nebytový prostor- pronájem

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (2 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Martin Černý Martin Černý a poslední změna proběhla před 4 měsíci.

 • Vytvořil
  Téma
 • #10053 odpověď
  petr94
  petr94
  Účastník

  Dobrý večer všem. Jak řešíte pronájem nebytového prostoru? Jedná se o jednotku, která byla přebudována na byt, ale v katastru nemovitostí je vedena jako jiný nebytový prostor.  Je možné to pronajímat jako byt?

   

  Předem děkuji za jakoukoliv reakci.

   

  Petr

 • Autor
  Odpovědi
 • #10076
  Martin Černý Martin Černý 
  Účastník

  Dobrý den,
  dle soukromoprávní úpravy nebytový prostor k bydlení pronajímat lze (konkrétně § 2236, odst.1 NOZ krom definice bytu zmiňuje, že strany jsou zavázány v případě pronájmu nebytového prostoru k bydlení stejně jako by byl pronajat prostor určený k bydlení, ujedná-li si pronájem takového prostoru pronajímatel s nájemcem). Problém představuje až veřejnoprávní úprava, a to konkrétně stavební zákon, který užívání stavby v rozporu s účelem vymezeným v kolaudačním rozhodnutí, kolaudačním souhlasu, resp. oznámení o užívání stavby či povolení stavby uvádí jako přestupek. Ve zkratce se tedy dá říci, že NOZ sice pronájem nebytového prostoru k bydlení připouští, nicméně ten, kdo stavbu k tomuto účelu užívá, se vystavuje riziku pokuty ze strany stavebního úřadu. Jediným řešením, jak se s jistotou vyhnout pokutě, je celý prostor upravit tak, aby mohla být provedena jeho rekolaudace na prostor určený k bydlení.

  odpověď
Odpověď na: Nebytový prostor- pronájem

Pravidla diskuzního fóra naleznete zde.
Your account can't use Advanced BBCodes, they will be stripped before saving.

Osobní informace:
Přihlásit s uživatelskými údaji

Zapomněli jste heslo?