nájemní smlouva na dobu neurčitou a prodej bytu

Zvolené téma obsahuje celkem 2 odpovědi. Do diskuze (1 diskutujícího) se naposledy zapojil uživatel  jana a poslední změna proběhla před 1 týdnem, 4 dny.

 • Vytvořil
  Téma
 • #17177 odpověď

  jana

  Dobrý den, mám nájemní smlouvu na dobu neurčitou a vlastník bytu jej chce prodat. S novým vlastníkem se dohodli, že v nájmu mohu zůstat. S novým vlastníkem ale budu muset uzavřít novou smlouvu. Má povinnost dodržet stávající podmínky? Když novou smlouvu nebudu chtít podepsat, končí můj nájem dnem prodeje?

 • Autor
  Odpovědi
 • #17239
   Malý

  Změna vlastníka pronajímaného bytu není důvodem ani k ukončení dosavadní smlouvy, ani k uzavření nové smlouvy.

  Chcete-li  pokračovat v nájmu, nemusíte dělat nic. Převodem pronajatého bytu přecházejí na nového vlastníka všechna práva a povinnosti pronajimatele. V této věci je nový pronajimatel vůči vám právním nástupcem předchozího pronajimatele.

  Obsah smlouvy se nemění a pronájem pokračuje. Smlouva by se změnila jedině tehdy,  pokud dobrovolně přistoupíte na její změnu.

  Pokud po vás bude chtít nový vlastník podepsat smlouvu se shodným obsahem jako je v té staré, vyžadujte ujednání, že starý pronájem byl řádně ukončen a stará smlouva zanikla, aby se zamezilo souběhu dvou smluv na stejný předmět pronájmu.

   

  odpověď
  • #17257
    jana

   Pane Malý, děkuji za odpověď, pomohl jste mi.

   odpověď
Odpověď na: nájemní smlouva na dobu neurčitou a prodej bytu

Pravidla diskuzního fóra naleznete zde.
Your account can't use Advanced BBCodes, they will be stripped before saving.

Osobní informace:
Log in with your credentials

Forgot your details?