nájem na dobu určitou 3 měsíce (

 • Toto téma je prázdné.
 • Vytvořil
  Téma
 • #23805 Odpovědět
  TerkA
  Host

  Dobrý den, máme sjednanou nájemní smlouvu, na dobu tří měsíců, pokud my (nájemníci) , nebo paní majitelka nedá vědět do 60 dnu před uplynutí této doby, tak se smlouva sama prodlužuje o další tři měsíce, otázka zní, pokud chceme najem ukončit a dáme večer včas, může po nás majitelka chtít tříměsíční výpovědní lhůtu, nebo stačí tech 60 dni a můžeme odejit ?

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 vlákna odpovědí
 • Autor
  Odpovědi
  • #23812
    Malý
   Host

   Nájemce nemá povinnost upozornit na konec pronájmu na dobu určitou. Tato povinnost je pouze na pronajímateli, a pokud ji nesplní, může nájemce v nájmu pokračovat.

   Vy píšete, že pronájem chcete v termínu ukončit, poslední den se vystěhujete, uvedete byt do stavu jako na počátku pronájmu a odevzdáte jej pronajímateli. Pokud se na vás pronajímatel včas neobrátí , abyste projednali podrobnosti předání, kontaktujte ho sami.

   Odpovědět
  • #23813
    TerkA
   Host

   Jde o to ze paní majitelka tvrdí, že musíme počkat tři měsíce

   Odpovědět
  • #23814
    Ladislav Laker
   Host

   Pan Malý se mýlí ve všem co zde napsal. Zjevně mu ušlo, že mezi pronajímatelem a nájemcem je sjednána nájemní smlouva na dobu určitou s automatickým obnovením (prolongací).

   K tomu, aby k automatické obnově nájmu nedošlo, musí nájemce (případně pronajímatel) nájemní smlouvu vypovědět, a to do 60 dnů před uplynutím doby nájmu. Projev vůle by měl být písemný a je třeba, aby druhé straně došel v uvedeném předstihu.

   Pokud nájemce nevypověděl smlouvu (neoznámil svůj nesouhlas s prolongací) v předstihu 60 dnů před dnem ukončení nájmu, pak platí, že nájem se automaticky prodlouží opět o 3 měsíce. TerkA se nevyjadřuje příliš srozumitelně, ale předpokládám, že promeškala lhůtu do kdy bylo možno prolongaci smlouvy odmítnout. Proto pronajímatelka upozorňuje, že doba nájmu se automaticky prodlouží o další tři měsíce.

   Odpovědět
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 vlákna odpovědí
Odpověď na: nájem na dobu určitou 3 měsíce (

Pravidla diskuzního fóra naleznete zde.
Your account can't use Advanced BBCodes, they will be stripped before saving.

Osobní informace:
Log in with your credentials

Forgot your details?