nájem na dobu určitou 3 měsíce (

 • Toto téma je prázdné.
 • Vytvořil
  Téma
 • #23805 Odpovědět
  TerkA
  Host

  Dobrý den, máme sjednanou nájemní smlouvu, na dobu tří měsíců, pokud my (nájemníci) , nebo paní majitelka nedá vědět do 60 dnu před uplynutí této doby, tak se smlouva sama prodlužuje o další tři měsíce, otázka zní, pokud chceme najem ukončit a dáme večer včas, může po nás majitelka chtít tříměsíční výpovědní lhůtu, nebo stačí tech 60 dni a můžeme odejit ?

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 3 vlákna odpovědí
 • Autor
  Odpovědi
  • #23812
    Malý
   Host

   Nájemce nemá povinnost upozornit na konec pronájmu na dobu určitou. Tato povinnost je pouze na pronajímateli, a pokud ji nesplní, může nájemce v nájmu pokračovat.

   Vy píšete, že pronájem chcete v termínu ukončit, poslední den se vystěhujete, uvedete byt do stavu jako na počátku pronájmu a odevzdáte jej pronajímateli. Pokud se na vás pronajímatel včas neobrátí , abyste projednali podrobnosti předání, kontaktujte ho sami.

   Odpovědět
  • #23813
    TerkA
   Host

   Jde o to ze paní majitelka tvrdí, že musíme počkat tři měsíce

   Odpovědět
  • #23814
    Ladislav Laker
   Host

   Pan Malý se mýlí ve všem co zde napsal. Zjevně mu ušlo, že mezi pronajímatelem a nájemcem je sjednána nájemní smlouva na dobu určitou s automatickým obnovením (prolongací).

   K tomu, aby k automatické obnově nájmu nedošlo, musí nájemce (případně pronajímatel) nájemní smlouvu vypovědět, a to do 60 dnů před uplynutím doby nájmu. Projev vůle by měl být písemný a je třeba, aby druhé straně došel v uvedeném předstihu.

   Pokud nájemce nevypověděl smlouvu (neoznámil svůj nesouhlas s prolongací) v předstihu 60 dnů před dnem ukončení nájmu, pak platí, že nájem se automaticky prodlouží opět o 3 měsíce. TerkA se nevyjadřuje příliš srozumitelně, ale předpokládám, že promeškala lhůtu do kdy bylo možno prolongaci smlouvy odmítnout. Proto pronajímatelka upozorňuje, že doba nájmu se automaticky prodlouží o další tři měsíce.

   Odpovědět
  • #26471
    Andy
   Host

   Dobrý den, mám smlouvu na dobu určitou od 1.1.2021 do 31.3.2021 ale paní majitelka nám nedala ani vědět že se nějaká smlouva prodlužuje máme tu problémy že sousedama a nikdo to neřeší jak tohle máme řešit? V květnu se máme stěhovat do jiného bytu a ona po nás chce 2mesicni výpovědní lhůtu nemůžeme tu dále být a platit za zničený být takový peníze. Je tomotresne děkuji za odpoved

   Odpovědět
   • #26472
     Ladislav Laker
    Host

    Smlouva na dobu určitou od 1.1.2021 do 31.3.2021: Takže smlouva Vám už skončila. Zda užíváte byt načerno, nebo došlo k automatickému prodloužení smlouvy   – to můžtete vědět jen Vy. My přece netušíme co máte napsáno v nájemní smlouvě. Nic jste nám o jejím obsahu nesdělil.

    K problémům “se sousedama”: Vůbec netuším na co se ptáte.

    Ona po nás chce 2mesicni výpovědní lhůtu: Chtít může cokoliv, ale opakuji: rozhodující je obsah vaší nájemní smlouvy.

     

    Odpovědět
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 3 vlákna odpovědí
Odpověď na: nájem na dobu určitou 3 měsíce (

Pravidla diskuzního fóra naleznete zde.
Your account can't use Advanced BBCodes, they will be stripped before saving.

Osobní informace:
Log in with your credentials

Forgot your details?