náhrada škody za vytopení

Zvolené téma obsahuje celkem 2 odpovědi. Do diskuze (2 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Ing. Eduarda Hekšová, ředitelka společnosti dTest Ing. Eduarda Hekšová, ředitelka společnosti dTest a poslední změna proběhla před 1 měsícem, 3 týdny.

 • Vytvořil
  Téma
 • #11414 odpověď

  lajka

  Dobrý den,sousedovi nad námi praskl přívod k pračce a vytopil nás. Je pojištěný, tak náhrada škody půjde z jeho pojistky. Jestli by náklady z naší strany byly vyšší, než náhrada škody z jeho pojišťovny, je možné zbylé náklady uplatnit z naší pojistky?

 • Autor
  Odpovědi
 • #11416
   lojza

  Nechápu co řešíš? Prostě přijde zástupce pojišťovny vašeho souseda, sepíše škodu, nahlásí částku a vše by mělo být nahrazeno z pojistky souseda. Pokud má soused pojistku poddimenzovanou, tak případné vícenáklady by měla jeho pojišťovna řešit přímo s ním.

  odpověď
 • #13535

  Z pohledu občanského zákoníku by v tom v zásadě neměl být problém, pojistné plnění však může v souhrnu krýt maximálně prokazatelně vzniklou škodu. To znamená, že si ze dvou pojistek nelze nechat jednu škodní událost vyplatit dvakrát v plné výši. Pokrýt přesah škody, kterou jedno pojištění zcela „neumazalo“, však obecně většinou možné je. Doporučujeme Vám však prostudovat pojistné podmínky a pojistnou smlouvu, kde byste měli nalézt přesné odpovědi. Nutné je také situaci konzultovat přímo s pojišťovnou.

  odpověď
Odpověď na: náhrada škody za vytopení

Pravidla diskuzního fóra naleznete zde.
Your account can't use Advanced BBCodes, they will be stripped before saving.

Osobní informace:
Log in with your credentials

Forgot your details?