Mříže do oken-po vykradení

Zvolená otázka obsahuje celkem 3 odpovědi. Do diskuze (2 hlasy) se naposledy zapojil uživatel  EKEL a poslední změna proběhla před 5 m.

 • Tvůrce
  Téma
 • #8565 Odpovědět

  Eliška

  Bydlíme v přízemí pražského paneláku a byli jsme v nepřítomnosti vykradeni. Zavřeným oknem. Okna (rámy ani sklo) nebyla poškozena, neboť zloději použili hasičskou planžetu viz: [Externí odkaz] pro zobrazení se prosím přihlašte, díky které jsou otevřena během několika vteřin.

  Požádala jsem proto SVJ o svolení k instalaci mříží. Nedovolili – s tím, že bych narušila estetiku domu a je to prý zásah do společného majetku všech. A mám si nechat instalovat vnitřní kovové zatahovací rolety, vnitřní závory přes okna (a podle stanov musí s narušením estetiky domu souhlasit všichni členové SVJ.)
  Firma, která nám prováděla zateplení, s tím nemá problém, záruku to nenaruší, naopak mi dali kontakt i na svého zámečníka.

  Prosím vás o radu – potřebujeme zabezpečení instalované ZVENKU, abychom mohli bezpečně otevřít okno, jako všichni nad námi.
  P.S. V okolních domech je hodně přízemních oken s mřížemi, neboť tu už bylo hodně domácností vykradeno.
  DĚKUJI ZA RADU.

 • Autor
  Odpovědi
 • #8596
  JUDr. Tomáš Pacner, Odborník v oblasti realitního poradenství a SVJ ve společnosti RAK CZ a.s. JUDr. Tomáš Pacner 
  Uživatel

  K vašemu dotazu je třeba uvést, že fasáda domu včetně vnější části oken je ve smyslu § 1160 NOZ a §5, odst. 1 vládního nařízení 366/2013 Sb. skutečně společnou částí domu. Pokud vaše stanovy vyžadují 100% souhlas se zásahy do společných částí a tento souhlas jste nezískala, pak vám nezbývá nic jiného než se ve smyslu § 1209 NOZ obrátit na soud. Návrh k soudu musíte podat do 3 měsíců od zamítavého rozhodnutí společenství, resp. do 3 měsíců od doby, kdy jste se o zamítnutí svého požadavku dozvěděla nebo dozvědět mohla. V případě, že vám již tato doba marně uplynula, máte možnost podat nový mírně pozměněný požadavek na schválení instalace mříží a při jeho opětovném zamítnutí návrh v 3 měsíční době k soudu podat.

  Odpovědět
 • #8798
   Malý

  Opatřete okna ZAMYKATELNOU klikou a tím zajistíte, že mechanizmem zavírání nelze s použitím oněch jednoduchých metod (planžeta, dírka) pohnout. Ani v zavřené, ani ve větračkové poloze. Klíček viditelný na klice zkušeného navrtávače odradí. Ovšem neodolá to cihle, že. Proti ní je vhodná bezpečnostní fólie vzhled domu nekazící.

  Odpovědět
 • #8832
   EKEL

  Použijte bezpečnostnín kování.

  Odpovědět
Reakce na: Mříže do oken-po vykradení

Pravidla diskuzního fóra naleznete zde.
Your account can't use Advanced BBCodes, they will be stripped before saving.

Informace o vás:
Přihlásit s uživatelskými údaji

Zapomněli jste heslo?