markýza na balkóně

Zvolené téma obsahuje celkem 4 odpovědi. Do diskuze (2 diskutující) se naposledy zapojil uživatel  Gekon a poslední změna proběhla před 3 týdny, 6 dny.

 • Vytvořil
  Téma
 • #12607 odpověď

  gut44

  Dobrý den,

  před měsícem jsem si nechal na balkóně instalovat markýzu. Některý ze šikovných závistivých sousedů mě asi práskl na SVJ. Z výboru jsem dostal dopis, že jsem instaloval bez jejich souhlasu. Odvolávají se na zápis ze shromáždění, kde je prý povinnost toto provádět v součinnosti s výborem. Vyhrožují mi pokutou. Mají na to právo?

   

 • Autor
  Odpovědi
 • #12634
   lojza

  Mají.

  odpověď
 • #12673
   Okolojdoucí

  Porušil jste usnesení shromáždění, porušil jste vzhled domu, zasáhl jste do společných částí domu. Čemu na tom nerozumíte?

  odpověď
 • #12683
  JUDr. Tomáš Pacner, Odborník v oblasti realitního poradenství a SVJ ve společnosti RAK CZ a.s. JUDr. Tomáš Pacner 
  Účastník

  Hezký den, připojuji se k dřívějším odpovědím. Ve smyslu vládního nařízení 366/2013 Sb. o úpravě některých záležitostí souvisejících s bytovým spoluvlastnictvím, a to § 5, odst. 1 je fasáda domu společnou částí domu. Pokud je tedy stínící prvek kotven do fasády domu, vyžaduje jeho instalace   souhlas statutárního orgánu společenství vlastníků, pokud stanovy konkrétního společenství nevyžadují pro takovou instalaci souhlas shromáždění.

  odpověď
 • #12836
   Gekon

  Zdravím, souhlasím se všemi odpověďmi, jen by mě zajímalo, jak by výbor sankci za zásah do fasády vymáhal. To by asi muselo být v první řadě i v zápisu ze shromáždění, jak vysoká sankce to je? A za co vlastně je? Za neuposlechnutí nebo za neodborný zásah do fasády? Pokud za neodborný zásah, asi by muselo v případě sporu dojít k posouzení míry skutečného poškození atd. Už vidím, jak výbor půjde do občansko právního sporu za navrtání pár děr do fasády.

  odpověď
Odpověď na: markýza na balkóně

Pravidla diskuzního fóra naleznete zde.
Your account can't use Advanced BBCodes, they will be stripped before saving.

Osobní informace:
Přihlásit s uživatelskými údaji

Zapomněli jste heslo?