Majitel nevrací kauci

 • Toto téma je prázdné.
 • Vytvořil
  Téma
 • #23553 Odpovědět
  Dororo
  Host

  Bydleli spolu s kamarády na bytu, byla podepsána smlouva do 31.05.2020, v smlouvě bylo napsáno, že smlouva po dnu skončení vždy bude automatický prodloužena na tři měsíců, pokud podnajemce budou chtít se vystěhovat z bytu, tak musejí písemně informovat za 31.k.den, t.z. že jsme museli napsat nájemci dopis asi 25.04. a se vystěhovat na konci května, ale nájemce řekl nám že může udělat výjimku a můžeme se vystěhovat na konci června, napsali jsme dopis na konci května, že nebudeme bydlet od července, vystěhovali jsme se na konci června, v červenci nájemce nám řekl, že nikdy pro nás výjimky nedělal, samozřejmě teď nechci vrátit kauce kvůli nesplnění podmínky podnájmu z naše strany, ale v smlouvě je napsáno, že nájemce má (jen) nárok na čerpání z kauce náhrady škody za kterékoliv nesplněnou podmínku ze smlouvy z naše strany.

  Chtěl bych se zeptat, máme nějakou možnost se vrátit alespoň půlku od té kauce

Aktuálně je na stránce zobrazeno 0 vláken odpovědí
 • Autor
  Odpovědi
  • #23554
    Ladislav Laker
   Host

   Dororo, bez znalosti vaší podnájemní smlouvy Vám nikdo nemůže odpovědět. Nevíme zda ve smlouvě bylo sjednáno pouze složení jistoty (kauce), nebo byla sjednána i smluvní pokuta (například při nedodržení doby podnájmu).

   Pokusím se vyjít z toho mála, které jste nám sdělil: podnájemní smlouvu jste měl sjednanou do 31. 5. 2000 s automatickým prodloužením na dobu tří měsíců, tedy do 31. srpna 2020. Jestliže jste zůstal v podnájmu po dni 31. 5., pak došlo k automatickému prodloužení smlouvy do srpna. Jestliže jste se vystěhovali dříve, pak podnajímateli náleží nájemné za celé 3 měsíce (červen, červenec, srpen). Tuto částku nájemného tedy je oprávněn strhnout si z jistoty (kauce) kterou jste složil.

   Je možné, že je to nějak jinak. Je možné, že některá část vaší podnájemní smlouvy je neplatná, ale bez znalosti celého textu to není možné posoudit.

   Odpovědět
Aktuálně je na stránce zobrazeno 0 vláken odpovědí
Odpověď na: Majitel nevrací kauci

Pravidla diskuzního fóra naleznete zde.
Your account can't use Advanced BBCodes, they will be stripped before saving.

Osobní informace:
Log in with your credentials

Forgot your details?