Lze o volbě výboru hlasovat perr rollam?

Úvod Fóra Všechny kategorie Správa domu Lze o volbě výboru hlasovat perr rollam?

 • Toto téma je prázdné.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 1 vlákno odpovědi
 • Autor
  Příspěvky
  • #28189 Odpovědět
   Miroslava Jánská
   Host

   Domnívám se,že se hlasování smí provést jen na řádné schůzi členů SVJ.Náš dosavadní předseda trvá na tom,že se noví uchazeči o člena výboru musí sami o tuto funkci “ucházet”

  • #28190 Odpovědět
   Ladislav Laker
   Host

   Paní Miroslavo, sdělila jste nám co se domníváte Vy. To je naprosto bezvýznamné.  Pak jste nám sdělila co se domnívá předseda. To je také naprosto bezvýznamné. Rozhodující je obsah stanov.

   A také je třeba dodret zákon. Osoba musí dát písemný souhlas s přijetím funkce v orgánu právnické osoby. To jediné je významné. Tento souhlas se přikládá k žádosti o zápis do rejstříku. Nebude-li přiložen písemný souhlas, rejstříkový soud tuto osobu nezapíše.

    

   • #28191 Odpovědět
    MilanMkujbcmku03375
    Host

    Jen pro doplnění – souhlas s přijetím funkce bylo součástí čestného prohlášení, které obsahovalo tyto body – souhlas s ustanovením do funkce člena výboru (případně také plus souhlas s výkonem funkce předsedy/místopředsedy); souhlas se zápisem své osoby do rejstříku SVJ; prohlášení, že není v úpadku; prohlášení o bezúhonnosti ve smyslu předpisů o živnostenském podnikání; prohlášení o způsobilosti k právním úkonům a splňování zákonných podmínek k výkonu funkce člena výboru.

    Toto s ověřením podpisu.

    Doporučoval bych si ověřit na rejstříku, kolik a jakých dokladů budou požadovat (zápis ze schůze …) a zda musí býti podpisy ověřeny.

    Toto je však až ta třešnička na dortu po úspěšném absolvování voleb v SVJ.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 1 vlákno odpovědi
Odpověď na: Lze o volbě výboru hlasovat perr rollam?

Pravidla diskuzního fóra naleznete zde.
Your account can't use Advanced BBCodes, they will be stripped before saving.

Osobní informace: