krátkodobé pronájmy

 • Toto téma obsahuje celkem 5 odpovědí. Do diskuze (2 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Milan a poslední změna proběhla před 11 měsíci a 3 týdny.
 • Vytvořil
  Téma
 • #8809 Odpovědět
  AlenaH
  Host

  Dobrý den, můžeme požadovat, aby vlastníci bytů, kteří je využívají pro krátkodobé pronájmy, platili více do fondu oprav? Je nutné to odhlasovat? Pokud ano, jakým poměrem? Děkujeme za radu.

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 4 vlákna odpovědí
 • Autor
  Odpovědi
  • #8815
   Pavel Pavel
   Účastník

   Aleno,

   obávám se, že by to muselo být 100%. Takže utopie.

   Ale připravuje se, po vzoru některých západních zemí, regulace, která omezí zhoršování bydlení pro normální občany.

   Města jsou většinou okrádána na poplatcích. Ubytování je deklarováno jako pronájem a tak dochází ke krácení daní a pojistného. Často se např. krátí DPH atd.

   Bohužel lobby těchto podnikavců zatím vítězí.

   Nemám vůbec nic proti tomu, aby se ubytování provozovalo v domech určených k ubytování. Ale provozovat, často na černo, ubytování v domech určených k normálnímu bydlení, je zrůdné.

   Hezký den!

   Odpovědět
  • #22120
    Milan
   Host

   Můžu vedět co je na tom zrůdného?

   Odpovědět
  • #22121
   pavszal Pavel
   Host

   Co je na tom zrůdného? Třeba zmíněná černota, tedy obcházení či porušování zákona. Nebo případné závadné chování takových “takypodnájemníků”, kteří si takto pronajmou byt na dobu dovolené a myslí si, že když mají dovolenou tak mohou v tomto bytě pařit denně do dvou tří v noci……

   Odpovědět
  • #22185
    Milan
   Host

   Pronajímám dba byty na krátkodobé ubytování a nikdy jsem neměl problém. Zaplatí např.turisti za tři dny a je to v pohodě. Podle mých pravidel, ne podle NOZ, co slepili paskvil naši političtí zoufalci. Chceš kouřit? Běž na hotel. Chceš i se psem? Nevidím problém jít někam,kde ti to povolí. Já si zdevastovat byty a následně lítat po soudech, nenechám. Pohlídám si i počet zaplacených osob.Ne že ubytuju na tři dny 4 lidi a ve finále jich tam bude spát 10. To jdou nahodinu a vůbec ne nebavím.Vrátím peníze co byly na víc a ahoj.Je to lepší jak nějaké dlouhodobé ubytování s trvalým pobytem atd. s dalšímy nesmysly co vymysleli Pospíšil a spol.

   Odpovědět
  • #22186
    Milan
   Host

   Omluva – překlep – dva byty

   Odpovědět
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 4 vlákna odpovědí
Odpověď na: krátkodobé pronájmy

Pravidla diskuzního fóra naleznete zde.
Your account can't use Advanced BBCodes, they will be stripped before saving.

Osobní informace:
Log in with your credentials

Forgot your details?