Kouření ve vlastním bytě

 • Začal
  Téma
 • #2583 Reakce
  seidlicová
  Guest

  Prosím o informaci, zda lze kouřit ve vlastním bytě, popřípadě  na balkoně, či z okna. Dotazuji se z toho důvodu, že nájemníci pod námi s tím mají problém.

Zobrazujeme 2 reakce
 • Author
  Reakce
  • #2589
    pepe
   Guest

   Když pominu vnitřní prostory bytu, tak v prohlášení vlastníka by mělo být stanoveno jsou-li balkóny, lodžie a okna společným prostorem domu. Pokud ano tak SVJ (BD) může v domovním řádu a ve svých stanovách odsouhlasit zákaz kouření ve společných prostorách domu a to i přesto, že balkón nebo lodžie jsou ve výlučném užívání vlastníka přilehlého bytu.

   P.S. ve vašem případě, pokud se jedná jenom o nájemníky pod vámi, bych to řešil zakoupením velkého popelníku, protože předpokládám, že jim vadí popel a nedopalky, které padají dolů, zatímco kouř jde nahoru:-))

   Reakce
   • #22102
     Milan Vrba
    Guest

    Ještě nikdy jsem neslyšel, že by okna balkony a lodžie nebyly součástí bytu. Co to je za nesmysl? Takže když by balkon byl součástí prohlášen veřejným prostorem, tak si může kdejaký soused kuřák, dojít ke mě na balkon zapálit?? Co to je za logiku?! Opravdu, … jak češi dokáží překrucovat zákony je obdivuhodné, ale zároveň absurdní.

    Reakce
  • #2598
   Martin Černý Martin Černý
   Participant

   Dobrý den,
   pokud kouřením nezatěžujete okolní vlastníky, resp. nájemníky nad míru přiměřenou poměrům ve Vašem domě a neomezujete je tak podstatně v užívání bytu, nemají právo Vám občasné kouření na balkóně či v bytě právo zakazovat. Zpozornět byste ale měla v případě, že správu Vašeho domu vykonává SVJ a v prohlášení vlastníka jsou balkóny či lodžie zahrnuty do společných prostor domu. Shromáždění SVJ totiž může rozhodnutím změnit domovní řád a zakázat kouření ve společných prostorách domu, tudíž i na balkóně nebo lodžii.

   Redaktor Okolobytu.cz, specializace na oblast SVJ a bytových družstev

   Reakce
   • #2612
     pepe
    Guest

    Připadne mi pane Černý, že máte nějaké kvórum na povinný počet příspěvků jinak nedostanete výplatu, protože jak jinak si mám vysvětlit, že den poté, co jsem paní Seidlicové odpověděl, máte potřebu jí odpovědět v jádru úplně stejně.

    Reakce
   • #2628
     Okolojdoucí
    Guest

    Pane Černý, nenechte se otrávit hejtováním nicku pepe. Admin tohoto otravného hejtra bohužel maže velmi málo a tak tu pepe soustavně zahlcuje toto užitečné fórum. Je třeba ho ignorovat.

    Reakce
    • #5819
      Radovan
     Guest

     A co když u nás v domě někdo kouří na balkoně marihuanu? Je situace stejná, vždyť jde o zakázanou látku, kdyby si to hulil doma je mi to jedno, tam ať si to kliddně píchá, ale proč tím otravuje ostatní, dá se to nějak hlásit nebo nějak s tím bojovat? Je fakt, že o smírnou cestu jsem se zatím nepokoušel, spíš zjišťuji jak se věci mají, abych měl argumenty, předem díky.

     Reakce
    • #5821
      pepe
     Guest

     Radovane už to nehul! Hulit a píchat jsou dvě rozdílné věci:-) Když někdo “hulí” tak to cítím, když si to někdo (někoho) píchá, tak to opravdu cítit nejde.

     Reakce
    • #5822
      Radovan
     Guest

     Já to hulím pasivně od souseda to jo, ale proč ty si to svinstvo pícháš dobrovolně, to mi hlava nebere 😀

     Reakce
    • #5897
      Jiří W.
     Guest

     Možná, když ho nahlásíte na policii, tak u něj najdou větší množství a Vy budete mít klid.

     Reakce
  • #8197
   Johny Johny
   Participant

   Cigarety vám snad nikdo zakázat nemůže, ne?

   Reakce
Zobrazujeme 2 reakce
V reakci na: Kouření ve vlastním bytě

Pravidla diskuzního fóra naleznete zde.
Your account can't use Advanced BBCodes, they will be stripped before saving.

Informace o vás:
Log in with your credentials

Forgot your details?