koronavirus povinnost dezinfekce společných prostor

 • Toto téma obsahuje celkem 8 odpovědí. Do diskuze (2 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Dalimil Petrilák a poslední změna proběhla před 1 rokem a 1 měsícem.
 • Vytvořil
  Téma
 • #22750 Odpovědět
  K.N.
  Host

  Dobrý den, je v souvislosti s hygienickými opatřeními povinnost dezinfikovat společné prostory domů? Jak to řešíte?

Aktuálně je na stránce zobrazeno 6 vláken odpovědí
 • Autor
  Odpovědi
  • #22751
    Tom6
   Host

   To asi nikdo SVJ nařídil, ne? To je v zájmu každého jednotlivce…

   Odpovědět
  • #22752
   Pavel Pavel
   Účastník

   K.N.,

   velké množství usnesení vlády sleduji a tak mohu konstatovat, že ve Sb.z. nic takového není a pravděpodobně nebude.

   Také jsme ve výboru probírali, zda něco provést s úklidem. Zvýšit četnost úklidu podlahy nemá smysl, protože se člověk normálně podlahy nedotýká.

   Rizikové mohou být kliky a tlačítka ve výtahu. Tlačítka ale jde ovládat např. přes rukáv, kapesník, v rukavicích. Kliky rovněž. Zde spoléháme na přirozenou inteligenci obyvatel domu. Informací je v médiích dost.

   Ani až bude k dostání desinfekce, tak neplánujeme otírat kliky a tlačítka výtahu. To by se muselo dělat prakticky nepřetržitě. A když si vezmete počet výskytu viru a počet obyvatel…..

   Hezký den!

   Odpovědět
   • #22797
     Kozliková
    Host

    Reaguji na váě přispévek ohledně dezinfekce společných prostor,podlah ve společných prostorách se pravda rukama nedotýkáte ale bylo již několikrát napsáno,jak dlouho se coronavir drži na ruzných plochách a pochybuji,že všechny viry z vás spadnou před vstupem do domu,je to jen na pochopení ohleduplnosti k ostatním obyvatelum v domě,snažit se o to,aby i malé děti,pejskové a staří lidě měli čisté prostředi i pamatovat na eventualitu,že si na obuvi odnesete viry domu.Kdyby na tom  nezáleželo,tak se několikrát denně neuklízi v dětských zařízení,v obchodech,v kanceláři,v MHD a j. Je zde i  další zjištění,když se nakazí duchodce,zemře  a uvolní se pro mé známé byt.Pak jen doufat v pomoci vyšší moci..

    Odpovědět
  • #22757

   Dosud jsem nezaznamenal povinnost uloženou bytovým korporacím (SVJ/BD) či jejich statutárním orgánům přistoupit k plošné dezinfekci společných částí bytových domů. Určitě bych považoval v dané situaci za samozřejmé, že o takovém opatření rozhodne statutární orgán v souvislosti s úsilím celé společnosti vypořádat se s nákazou. Na náklady spojené s dezinfekcí bytového domu bych následně nahlížel podobně jako na náklady spojené s řešením havarijní situace s tím, že je na statutárním orgánu, aby prokázal přiměřenost výše nákladů. Snazší to může být v těch případech, kde je možné rozhodovat per rollam. V každém případě bych však doporučil nejprve o záměru provedení desinfekce či provádění pravidelné desinfekce v domě informovat předem dotčené členy bytové korporace způsobem v domě obvyklým.

   Odpovědět
  • #22761
    Jiří Baloun
   Host

   Dobrý den, rádi bychom jako SVJ dezinfikovali (ev. ozon) menší panelák. Poradíte někdo firmu, která se tím zabývá? Děkuji. JB

   Odpovědět
  • #22805
    Malý
   Host

   A jak budete postupovat v dalších dnech po ozonizaci? Ozon do rána vyprchá a další patogeny začnou osidlovat do té doby vyčištěné prostředí. Budete ozonovat každý 2. den, nebo 2x týdně?

   Ozonizace by musela být kontinuální, aby domu zajistila jakousi sterilitu. Ale zase v prostředí bohatém na ozon nelze pobývat (je jedovatý) a napadá vše kovové (je silně korozivní).

   Vraťte se na zem a radši několikrát denně ošetřujte vše, čeho se obyvatelé hromadně dotýkají – madla, kliky, tlačítka, víka popelnic, vypínače apod. Desinfekčním roztokem, mýdlem, savem, jarem, octem …

   Odpovědět
  • #22961
    Dalimil Petrilák
   Host

   Dobrý den,

   provádíme dezinfekci společných prostor domů a dezinfekci odvětrávacích potrubí dezinfekční mlhou s pomocí kvarterních amoniových sloučenin, které na povrchu působí 3-4 týdny po aplikaci. Rád doplním další informace.

   [Externí odkaz] pro zobrazení se prosím přihlašte

   Odpovědět
  • #22962
    Dalimil Petrilák
   Host

   www. zdravypanelak .cz

   Odpovědět
Aktuálně je na stránce zobrazeno 6 vláken odpovědí
Odpověď na: koronavirus povinnost dezinfekce společných prostor

Pravidla diskuzního fóra naleznete zde.
Your account can't use Advanced BBCodes, they will be stripped before saving.

Osobní informace:
Log in with your credentials

Forgot your details?