Kontroly pronajímatele v bytě

 • Toto téma obsahuje celkem 10 odpovědí. Do diskuze (2 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Michal a poslední změna proběhla před 1 rokem a 8 měsíci.
 • Vytvořil
  Téma
 • #19740 Odpovědět
  Simona L.
  Host

  Dobrý den, chystáme se jít do nájmu a ve smlouvě má pronajímatel stanoveny jednou za měsíc kontrolní návštěvy. Že bychom museli být jeden večer k dispozici a on by si šel svůj byt zkontrolovat. Vůbec se nám nelíbí představa, že bychom museli čekat, až nám někdo cizí půjde do bytu na kontrolu. Chceme ho požádat, aby to ze smlouvy odstranil a případně přišel na návštěvu po oboustranné domluvě. Ale i tak se obávám, jak často by k nám chtěl chodit.. Setkali jste se s tím?

Aktuálně je na stránce zobrazeno 5 vláken odpovědí
 • Autor
  Odpovědi
  • #19741
    Jarka H.
   Host

   Pronajímám byt a nedokážu si představit, že bych chodila k podnájemníkům kontrolovat, jak žijí… U podnájemců jsem byla v bytě jednou v průběhu šesti měsíců kvůli výměně vodovodních baterií a poté se k nim chystám při případném prodloužení smlouvy. Jednou za půl roku musí stačit. Jsme spolu v kontaktu kvůli nepřesměrované poště a prostě jim důvěřuji.

   Naopak dcera bydlí v pronajatém bytě v Praze se studenty a s něčím podobném se taky nesetkala.

   Odpovědět
  • #19802
    Malý
   Host

   Dobré smlouvy dělají dobré přátele. I taková maličkost jako je kontrola pronajaté věci může vnést jasno mezi zúčastněné strany. Co na občanský zákoník?

   V oddílu 3 o nájmu je napsáno:

   § 2219

   (1) Oznámí-li to pronajímatel předem v přiměřené době, umožní mu nájemce v nezbytném rozsahu prohlídku věci, jakož i …. (atd.)

   Jednou za měsíc bude pravděpodobně přiměřená doba, můžeme se dohadovat, zda je pevný den a hodina přiměřené, osobně bych volil “maximálně 1x měsíčně po domluvě”.

   Trochu mi vadí zbytečná demonstrace nedůvěry vůči pronajimateli:

   až nám někdo cizí půjde do bytu na kontrolu.

   Tomu cizímu jako na potvoru patří majetek, jež si chcete pronajmout. Vykašlete se na něj a pronajměte si byt od jiného (taky cizího).

   Odpovědět
   • #19812
     Simona L.
    Host

    No on se nám líbí byt i lokalita, ale pronajímatel vypadá, že se o svůj majetek hodně bojí. A tak se mi nelíbí představa, že do našeho soukromí bude někdo jednou měsíčně v předem určený čas vstupovat. Nikdo z okolí takto časté návštěvy od pronajímatele nemá. Mně spíš připadá divná nedůvěra pronajímatele vůči nájemníkovi, když má zájem každý měsíc vážit cestu obhlížet někomu domácnost.

    Odpovědět
    • #19846
      lojza
     Host

     úplně si to dokážu představit (slovy majitele, potažmo nájemce)

     “máte tu bordel jak v tanku, dřez plný nádobí, nevysávali jste minimálně měsíc, vana je špinavá jako prase, záchod taky nic moc a v ledničce je akorát zima … ” :-)))

     Odpovědět
    • #19947
     Pavel Pavel
     Účastník

     Simono,

     souhlasím s názorem pana Malého. Nikdo Vás přece nenutí uzavřít nájemní smlouvu.  Smlouva je o dohodě. Pronajímatel Vám pronajímá byt v hodnotě několika miliónů a tak má o svůj majetek zájem.

     Hezký den!

     Odpovědět
  • #20506
    Robert
   Host

   Dobrý den, máte prosím někdo zkušenosti s prodejem domu nebo bytu v Praze nebo okolí? vyplatí se to prodávat na vlastní pěst?

   Odpovědět
   • #20518
     lojza
    Host

    Jsi si nějak spletl téma, tady se řeší návštěvy majitelů bytů a ne nějaké tvoje pěsti

    Odpovědět
  • #20567
    Michal
   Host

   Jestli chceš prodávat dům nebo byt v Praze, tak se obrať na realitní kancelář, já jsem narazil dokonce na realitku, která před prodejem vyplácí nemalou zálohu.

   Odpovědět
  • #20675
    Robert
   Host

   Realitní kancelář která vyplácí zálohu před prodejem? co je to za blbost?

   Odpovědět
  • #20937
    Michal
   Host

   Ano dej si do vyhledávače realitní kancelář Edox reality z Prahy, to je realitní kancelář, která před prodejem nemovitosti nabízí klientům zálohu před prodejem.

   Odpovědět
Aktuálně je na stránce zobrazeno 5 vláken odpovědí
Odpověď na: Kontroly pronajímatele v bytě

Pravidla diskuzního fóra naleznete zde.
Your account can't use Advanced BBCodes, they will be stripped before saving.

Osobní informace:
Log in with your credentials

Forgot your details?